Chcete mít pevný zadek, stehna, super kondičku a ještě u toho pomáhat přírodě? Zkuste nejnovější fitness hit ze Skandinávie, který konbinuje běh a sbírání odpadků!

Švédsko je zemí s nádhernou přírodou a tu si i její obyvatelé chrání. Je to jedna z nejekologičtějších zemí na světě a tak tu před dvěma lety vymysleli sport, který neskutečně baví a rozšiřuje se do celého světa - plogging. Jedná se o sbírání odpadků při běhání, proto i název plogging. Vznikl spojením slov jogging (běhaní) a plocka upp (odpad).  Není to nic snadného, uvidíte, jak si máknete!

Jak na to

Na plogging se oblékněte jako na běh. Pokud běhání není vaším šálkem čaje (což je škoda), můžete i chodit. K tomu budete potřebovat pracovní rukavice a pytel na odpadky. Rukavice si vybírejte takové, aby chránily ruce před pořezáním a poraněním - přece jenom budete sbírat třeba plechovky nebo sklo.

Skvělý fitness

Co je na sbírání odpadků tak světoborného na postavu? Tak jen si to zkuste! Neustále budete v předklonu, sehnutá. Takže se pěkně zapojí stehenní svaly a zadek, běhání zase pomůže zhubnout a vyrýsovat postavu. Není snadné ani běhání s pytlem v ruce, který už po krátké době může být velmi těžký.

Co s odpadem?

Máte nasbíráno. Co s tím? Nezapomeňte se vyfotit na sociální sítě s hastagem #plogging #ploggingcesko - tak děláte tomu sportu reklamu a díky tomu o něm bude vědět a dělat ho více lidí. Nezapomeňte odpad roztřídit do kontejnerů, zvlášť sklo, plasty, papír a směsný odpad. Uvidíte, jak se budete cítit skvěle a že svaly budou bolet!

  8:06,  aktualizováno  24. března 2019 14:25