Kontroverzní román jihokorejské spisovatelky Han Kang, který získal prestižní ocenění Man Booker Prize 2016, vychází jako audiokniha VEGETARIÁNKA.

Příběh ženy, která se rozhodla vzepřít panujícím konvencím, je vyprávěn v několika perspektivách, které posluchačovu sluchu zprostředkují čtyři interpreti. „Když jsme vybírali představitele čtyř vypravěčů, snažili jsme se stavět na kontrastech. O ztvárnění hlavní postavy, jejíž part se pohybuje výhradně ve snové rovině, jsme požádali herečku Martinu Krátkou, která má nádherný hlas a velmi citlivý a zároveň plastický projev.

Její manžel měl naopak působit tak trochu jako ,arogantní blb‘. On sám se totiž hned na začátku charakterizuje takto: ,Nerozčiloval ji ani můj vystouplý pupek, který mi začal růst už před třicítkou, ani vyzáblé nohy a předloktí, na kterých se mi přes veškeré úsilí nepodařilo vytvarovat svaly, ani malý penis, který byl skrytým zdrojem mého komplexu méněcennosti.‘ Vybrali jsme Filipa Kaňkovského a hned na začátku natáčení jsem se mu za tuto typovou volbu omluvila,“ směje se Jitka Škápíková, kmenová režisérka vydavatelství OneHotBook, která měla titul Vegetariánka na starosti.

A dodává: „V kontrastu k němu stojí švagr vegetariánky, charismatický umělec s velkým osobním kouzlem. Takový člověk by měl mít hluboký, sametový a sexy hlas. Kdo jiný ho mohl ztvárnit než Marek Holý? A když jsme u těch kontrastů, Zdeňka Žádníková Volencová jako hodná a obětavá starší sestra interpretuje poslední třetinu textu coby zrcadlový obraz vegetariánky, která se rozplývá v impresivních obrazech. Snad si posluchači tento kvartet hereckých kreací užijí stejně, jako jsme si ho užívali při natáčení.“

 

Audiokniha vychází jako mp3 ke stažení prostřednictvím digitálních distribucí za 299 Kč i jako CD mp3 za 329 Kč. Pouze na portálu Audiolibrix si však mohou členové předplatitelského klubu koupit audioknihu jen za 199 Kč.

UKÁZKU Z AUDIOKNIHY si můžete poslechnout >> ZDE.

Přidejte se na OneHotBook Facebook, abyste nepropásli soutěže o pozoruhodné ceny ani novinky ze světa audioknih, literatury a čtení!

 

  0:57,  aktualizováno  24. března 2019 14:33