Práce snů, nebo těžká dřina?

Všem je jasné, že slečna, která nemá žádný vztah k dětem a vyhýbá se jim obloukem nebude skákat do stropu, jakmile ji někdo nabídne práci chůvy.

Někomu se může zdát tato práce jako lážo plážo, ale ve skutečnosti je to velká zodpovědnost, která je ještě větší než u vlastního dítěte, jelikož odřené koleno musíte rodičům nějak odůvodnit. Na druhou stranu hlídání dětí ještě před vlastním dítětem má mnohé plusy. Jaké?

Asi nejlepší je to, že máte na starosti pouze dítě, nemusíte běhat kolem domácnosti a vaření, takže se nebudete tolik stresovat. Věci, které vás dříve vytáčely začnete brát s nadhledem, trpělivosti se budete učit každým dnem. Třeba při nandávání kroužků na tyčku vám bude ruka cukat a budete to chtít udělat za dítě, hlavně, aby to co nejrychleji bylo hotové!

Nejkrásnější věcí ale je, když dítě učíte mluvit a ono si do dalšího dne zapamatuje všechna slova, která jste se mu snažila několik hodin dostat do hlavy, takže vidíte výsledky své práce a časem uznáte, že to má opravdový smysl. Při tomto celém procesu mezi učením slov, učením jak chytnou lžíci a dopravit polévku až do úst (což je ze začátku nadlidský výkon), budete přemýšlet, jak to vlastně chcete ve své rodinně. Připraví vás to na  vlastní dítě a nepůjdete tak do neznáma.

A ty úplně nejlepší důvody?

Na dětský smích, dětskou natěšenost, jejich úsměvné teorie (které dospělý člověk nevymyslí), bezstarostnost, něžné objetí a velkou upřímnost, budete vzpomínat celý život!

22.prosince 2018 v 03:44, příspěvek archivován: 24.března 2019 v 18:20