Jste neustále v jednom kole? Tak co si dát aspoň jeden den stoprocentní pohov?

Vypněte mobil

Nemusíte přece vědět, co se každou minutu děje. Bylo vědecky zjištěno, že neustálé koukání na sociální sítě a být stále online působí na mozek tak, jako když byste si dali kokain. Přemíra informací prostě způsobuje, že jste unavení a roztěkaní. Jeden den digitálního detoxu vás účinně nabije energií!

Pořiďte si houpací síť

Koupit si síť není nyní nic drahého. Natáhněte ji mezi dva stromy a jen odpočívejte. Jemné houpání zklidní tělo a mysl. Zavřete oči nebo se jen tak dívejte, jak plují mraky nebo se hýbe listí v korunách stromů. Kdy naposledy jste jen tak nic nedělala?

Přečtěte si knížku

Čtení uklidňuje a probouzí fantazii. Skvělou alternativou jsou také audio knihy, ty můžete poslouchat třeba v posteli nebo na lehátku u vody se zavřenýma očima. Zksute ale nějaký odlehčenější žánr. Detektivky nebo horory asi nebudou tím pravým.

Spěte

Spánek má na celé zdraví a na dostatek energie skoro ten největší vliv. Zkuste dělat, co jižní národy - třeba o víkendu si po obědě dejte šlofíka. Uvidíte, jak do večera budete odpočatá. Také choďte spát ideálně do 11. hodiny. Po půlnoci když usnete, je to pro tělo stres a ráno se probutíte rozlámaná a unavená. Pokud nemůžete usnout, nastříkejte si do vzduchu aromaterapeutický sprej. Vynikající a účinné má například značka Puressentiel.

  17:52,  aktualizováno  24. března 2019 15:05