I na leden si filmaři přichystali spoustu zajímavých novinek!

Leden je často vnímaný jako plonkový měsíc. To ale naštěstí neplatí v oblasti filmů!

Cena za štěstí

Drama

Jak vypadá štěstí? Touhle otázkou se zabývá nový český film Cena za štěstí, který ukazuje příběhy lidí, jež své štěstí někde ztratili a pokoušejí se k němu opětovně najít cestu. Je snad štěstí moc, láska, děti? A dá se štěstí dosáhnout cíleně? To vše se dozvíte ve filmu režisérky Olgy Dabrowské, která vsadila na osvědčené i méně známé herecké tváře. Těšit se můžete na Ivanu Chýlkovou a Vandu Hybnerovou v rolích životních partnerek, Jaroslava Plesla jako psychopata nebo oddaného muže Pavla Řezníčka. Jejich osudy jsou samostatné, přesto se nakonec zkříží. Jak to dopadne?

Premiéra: 10. 1. 2019

 

Skleněný

Thriller / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

S filmovými zpracováními komiksů se roztrhl pytel a nejinak je tomu v případě filmu Skleněný, který spojuje dva předchozí filmy režiséra M. Night Shyamalana Vyvolený a Rozpolcený. Na plátně se tedy sejdou tři herecká esa – Bruce Willis, Samuel L. Jackson a James McAvoy v rolích tří mužů s nadpřirozenými schopnostmi. Jak to dopadne, když se setkají a když jejich osobnosti chce zkoumat psychiatrička v podání Sarah Poulson? Bude to jízda, nenechte si ji ujít!

Premiéra: 17. 11. 2019

 

Kursk

Drama / Historický

Tento film rekonstruuje ne tak dávnou katastrofickou událost, kdy došlo k výbuchu na palubě „nepotopitelné“ jaderné ponorky K-141 Kursk. Stalo se tak v roce 2000 během námořního cvičení, kdy se na palubě nacházelo 118 členů posádky. Dva výbuchy ponorku poslaly do hloubky 108 metrů v Barentsově moři. Film sleduje nejen příběhy uvězněných námořníků zoufale vysílajících SOS signál, ale také jejich rodin na pevnině a chování tehdejších ruských představitelů, kteří odmítali přijmout zahraniční pomoc. Přestože si na internetu můžete dohledat, jak vše skončilo, film rozhodně stojí za vidění.

Premiéra: 17. 01. 2019

 

Narušitel

Drama

V lednu se můžete těšit i na další český film, Narušitel, který vypráví příběh českého leteckého esa a jeho kamarádů a jejich lásce k létání. To vše v době socialistického Československa, kdy jejich radost z letů čeřil dozor státní bezpečnosti a udavačů. Co se stane, když se hlavní hrdina rozhodne napodobit jiné a překročit hranici na západ vzduchem? Dozvíte se v napínavém filmu Narušitel. Všimněte si zejména herce Pavla Neškudly, to je nová a hodně zajímavá česká herecká tvář. Určitě o něm ještě uslyšíme.

Premiéra: 24. 01. 2019

 

Úniková hra

Drama / Thriller / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi

Máte rády únikové hry? Pak byste se tomuhle filmu měly vyhnout velkým obloukem. Po jeho zhlédnutí vás zřejmě na delší dobu přejde chuť se nějaké únikovky zúčastnit. Film Úniková hra totiž sleduje skupinu 6 cizích lidí, kteří přijali výzvu se jí zúčastnit. To ovšem netušili, že se ze hry cesta ven neexistuje a že budou bojovat o přežití. Nic pro slabé povahy.

Premiéra: 31. 1. 2019

  10:42,  aktualizováno  24. března 18:23