Pokračujeme už téměř neuvěřitelným šestým dílem filmů, které byly inspirované skutečnými událostmi. Ano, je jich opravdu tak moc!
Taky jste někdy nad filmem kroutily nevěřícně hlavou, kdo mohl vymyslet takovou krkolomnou a nevěrohodnou zápletku? No, často to bývá i život sám! A že to většinou bývají ty nejvíc bláznivé, drsné, smutné, děsivé nebo naopak romantické zápletky. Je to tak. Filmů podle skutečných událostí je možná víc, než byste čekali, a určitě se i vám podařilo některý z nich vidět. Možná je to právě ten, který se vám nesmazatelně vryl do paměti. Těšte se na čtvrtou dávku filmových trháků, které byly inspirované skutečnými lidmi a jejich příběhy, ač se nám můžou zdát sebeneuvěřitelnější.

Schindlerův seznam, 1993

Schindlerův seznam jsme doporučovali už v některém z článků o knihách, které byste neměli nechat bez povšimnutí. A stejně tak musíme doporučit i jeho filmové zpracování, v němž se v hlavní roli Oskara Schindlera – člena Nacistické strany, svůdníka a obchodníka – představil nepřekonatelný Liam Neeson. To, co se během druhé světové války dělo, pohnulo i takovým bonvivánem, jakým byl obchodník Schindler, který v sobě přece jen našel lidskost a zachránil tak 1100 životů, kterým zdánlivě nebylo pomoci. Ponořte se zpět do neslavných dějin 20. století a nechte se vtáhnout do příběhu skutečného hrdinství v těžkých dobách. Už tak dost tísnivou atmosféru ještě umocňuje fakt, že film je černobílý. Kvality filmy podtrhuje i sedm proměněných nominací na Oscara včetně toho za nejlepší film.