Nadační fond Muži proti rakovině se snaží bojovat na poli typicky mužské formy rakoviny, kterou je rakovina prostaty a rakovina varlat.

Obě formy bohužel pokrývají kompletní věkové spektrum. Zatímco rakovina prostaty postihuje zejména starší ročníky, rizikovou skupinou pro rakovinu varlat jsou velmi mladí muži. Muži o svých problémech jen velmi neradi hovoří. Podle statistik ale umírají celosvětově o 6 let dříve než ženy.

Věděli jste, že:

  • Rakovina prostaty je nejčastějším zhoubným nádorem mužů a ročně onemocní tímto nádorem téměř 7000 mužů, což je třikrát více než před 20 lety?
  • Rakovina prostaty tvoří 16 % ze všech nádorových onemocnění?
  • Ročně zemře za rakovinu prostaty 1 348 mužů?
  • Rakovina varlat postihuje mladé muže již ve věku 25–39 let?

Nadační fond je partnerem celosvětové kampaně Movember, která si stejně jako nadační fond klade za cíl změnu pohledu na mužské zdraví. Finanční prostředky, které se vyberou, jsou určeny na nákup lékařských přístrojů, osvětové programy a studijní stáže budoucích lékařů.

Díky této podpoře se podařilo vybavit několik nemocnic nejmodernějšími přístroji, které slouží ke zlepšení diagnostiky nádorových onemocnění. Prostředky byly vloženy do desítek osvětových programů a na prevenci rakoviny prostaty a varlat napříč celou Českou republikou.

Přehled urologických pracovišť naleznete zde: www.muziprotirakovine.cz

Sledujte také: www.facebook.com/MovemberCZ a www.instagram.com/movember_cz

Podrobné informace o rakovině prostaty a jak ji zavčasu diagnostikovat, naleznete zde: http://www.muziprotirakovine.cz/co-je-rakovina-prostaty

Podrobné informace o rakovině varlat a jak ji zavčasu diagnostikovat, naleznete zde: http://www.muziprotirakovine.cz/rakovina-varlat

  0:11,  aktualizováno  24. března 2019 14:23