Za pár hodin oslavíme příchod nového roku, od kterého každá z nás očekává něco jiného. Co ale spojuje většinu mileniálů jsou předsevzetí, dává si je až 65 % mladých.

Vánoce plné pohody a hojnosti se odrazily i v jídelníčcích většiny z nás. S koncem roku tak začínáme bilancovat a uvědomujeme si, že bychom s jídelníčkem a pohybem rády něco udělaly. Podobně smýšlí více než čtvrtina mileniálů čili mladých ve věku od 18 do 35 let. Nejčastějším předsevzetím je u nich více sportovat, následuje zdravěji jíst a třetím přáním je zhubnout.

Externí obrázek

Radikální změně se však ne vždy podaří dostát. 62 % mileniálů se v minulosti povedlo splnit jen některá svá předsevzetí. Všechno, co si dali za cíl, splnilo jenom 6 % z nich. Naopak 16 % mileniálů se nepodařilo splnit ani jedno ze svých předsevzetí, které si v minulosti dali. Ptáte se, jak vytrvat a být v plnění předsevzetí úspěšná?

Začněte pozvolna a udržte si váhu natrvalo

Abyste také neskončily demotivované a zklamané, nebuďte v cílech, které si stanovíte radikální. „S koncem roku si často ženy dávají předsevzetí zhubnout. Radikální změny jídelníčku nebo striktní diety však nejsou pro naše tělo vůbec vhodné. Tímto způsobem se totiž nedokážeme stravovat delší dobu, a můžeme tělu dokonce i ublížit,“ vysvětluje Alena Paldusová, manažerka vzdělávacího programu Zdravá 5. „Tělo ke správnému fungování potřebuje všechny živiny, které získá z kvalitních potravin a pestrého jídelníčku. Proto se při nesprávných dietách častokrát cítíme unavené nebo vyčerpané. Vhodnější je soustředit se na konzumaci zdravých potravin v menších a pravidelných porcích. Náš talíř by měl vždy obsahovat bílkovinu, zdravé tuky a zeleninu,“ radí Alena Paldusová.

Externí obrázek

Vyzkoušejte například tipy na lehké, zdravé, a navíc velmi chutné recepty od Nature´s Promise.

Data použitá v textu vyplynula z exkluzivního průzkumu realizovaného pro obchody Albert.

  10:00
Témata: Advent a Vánoce