České dráhy slaví úspěch! Ve srovnání evropských železnic nabízejí nejlepší jídlo a nahrávají cestovatelům i párům.

Na cesty vlakem má mnoho z nás krásné vzpomínky. Ať už to byl první školní výlet, první společná cesta s partnerem, nebo dobrodružná výprava s přáteli na fesťák. Je to jeden z nejpohodlnějších způsobů cestování.

A to vědí i sourozenci Jamie a Kate Andrewsovi, kteří v roce 2012 založili společnost Loco2 s cílem zjednodušit odbavení cestujících a umožnit jim co nejjednodušší a nejpříjemnější cestování po kolejích.

Kromě jiných aktivit pořádá společnost Loco2 každoročně Velké vlakové srovnání (The Great Train Comparison), které má za cíl upozornit na výhody, jež jízda vlakem přináší a o nichž řada cestujících po Evropě ani netuší. A letos ve srovnání soupeřilo celkem 16 železnic z celé Evropy.

Hodnotilo se hned několik kategorií, které jsou důležité pro lidi cestující za byznysem nebo pro rodiny s dětmi, cestující s batohem, hendikepované, cestující s domácími mazlíčky, cyklisty, cestující za zimními sporty i páry. Dále se hodnotila kvalita a cenová dostupnost jídla ve vlacích, tiché vozy a klidné zázemí ve vlaku, oblast životního prostředí a samozřejmě rychlost.

A právě v kategorii "Jídlo" České dráhy zvítězily (porazily dokonce i Německo a Švýcarsko). A na čem si můžete pochutnat? Jak na české klasice jako je svíčková, smažený řízek nebo buchtičky se šodó, tak i mezinárodní kuchyni.  A u příležitosti výročí vzniku Československé republiky se dokonce můžete těšit na speiální menu.

Cesta vlakem jako romantické dobrodružství? Ano! Vlaky jsou ideálními místy pro utajená setkání, nebo jen pro to, abyste se s vaším milým drželi za ruce a pozorovali ubíhající krajinu. Třeba jako ve filmu Zamilovat se s Meryl Streep a Robertem de Nirem.

 

 

  14:46,  aktualizováno  24. března 2019 14:51