Není to tak dlouho, co jsme se za každý pupínek na obličeji styděly, snažily jsem se být silné, neukázat, že po večerech pláčeme do polštáře. Teď je to přesně naopak. Sociální sítě zaplavují příspěvky velmi emotivní. Nikdo se však nad nimi nepozastavuje, spíše se jim tleská. Jenže všeho moc škodí. Na co si dát pozor?

Pozor na četnost příspěvků

Facebook a Instagram se stal pomyslným terapeutickým prostředkem. Místo fotek z dovolených, snímků z divokých večírků, zde ženy a pánové stále častěji pláčou nad svou momentální životní situací. Samozřejmě není nic špatného si ulevit, vypsat se, ale sdílet každých 25 minut urážky a srdceryvné příspěvky je trochu na hlavu. Uvědomte si, že na svém účtu nemáte jen nejlepší přátelé, navíc, co si o vás okolí pomyslí? Ani na dotyčného, jež se s vámi rozešel, vy na něj slovně útočíte, nikterak nezapůsobíte, naopak bude rád, že se někoho tak labilního zbavil. Když tedy máte touhu vylít si srdíčko, sejděte se s kamarádkou a popovídejte si jako za starých dobrých časů, z očí do očí.

Naučte se emoce ventilovat jinak, než na internetu.

Naučte se emoce ventilovat jinak, než na internetu.

Nikdy nejmenujte

Pomstít se přes sociální sítě, škodit prostřednictvím internetu, je čin ubohý. I když budete sebevíc nešťastná, nejmenujte ve svém příspěvku dotyčné. Nesdílejte ani intimní a nelichotivé fotky, jež mohou druhým ublížit. Není ani od věci promyslet, zdali je opravdu nutné řešit spory tímto nešťastným způsobem. Uvědomte si, že za špatnou a trapnou budete hlavně vy. Křivdy by se měly řešit pouze v soukromí, ne veřejně. Maximálně můžete použít nějaký trefný citát, který přesně vystihne aktuální náladu. 

Není potřeba vše sdílet

Udělal se vám beďar, zlomil nehet, nevejdete se do kalhot? Určitě je to “šílený” problém, ale jedná se opravdu o věc, kterou chcete postovat? Ostatním ukazujete, jak malicherné problémy řešíte. Ač je dnes hrozně populární bojovat za tukové prstence, protože být hubená je trapné, mastné vlasy jsou normální, akné je běžné a není důvod se za něj stydět, nelichotivé snímky z vás lepšího člověka neudělají. Ani argument, že bojujete za přirozenost žen nezabere. Všichni víme, že realita se od virtuálního života hodně liší, neupozorňujte záměrně na své neduhy.

Vyznání lásky

Je krásné být zamilován, nemusíte ale hned křičet na Facebooku a Instagramu, jak skvělý a úžasný dotyčný je. Počkejte do doby, kdy vztah bude mít delšího trvání. Není nic úsměvnějšího, než uživatel, jež každé dva měsíce se pyšní novou lásku, která je už tentokrát opravdu ta pravá.

Nezapomínejte, že se na vás kdokoliv na internetu může podívat, pobavit se na váš účet.

Nezapomínejte, že se na vás kdokoliv na internetu může podívat, pobavit se na váš účet.

Živé vysílání

Je samozřejmě vaše věc, co na svém účtu sdílíte, jen si pamatujte, že se pořád jedná o vaši vizitku. Dělat každý večer už týden v kuse livestream z toho, jak kvůli Honzovi je vám hrozně, protože vás podvedl, není normální. Ani se nedivíme, že se Honza porozhlédl jinde.

Rada na závěr!

Než vypustíte něco do světa, promyslete možné následky. Pamatujte, momentální nerozvážnost, nával emocí vám později může uškodit. Nikdy nevíte, kdo se na váš účet bude jednoho krásného dne dívat. Například se můžete ucházet o zajímavou brigádu, práci, a myslíte si, že někdo zaměstná podlou dívku, co pomlouvá na internetu? Nejspíše ne…