Také je pro vás obtížné nepřibrat v předvánočním a vánočním čase ani půl kila? Držte se našich pěti tipů, a můžete dokonce i zhubnout!

A teď něco sladkého!

Zříkat se během adventu a svátků lákavých sladkostí? To vůbec není třeba, mlsat klidně smíte – ale jen jednou týdně. Právě v tom spočívá „hubnoucí trik“ – určete si pro mlsání jeden pevný den. Nejenže si tak ušetříte spoustu kalorií, ale navíc si všechny ty kořeněné voňavé pochoutky o to víc vychutnáte, protože pro vás budou něčím mimořádným.

Kouzelný nápoj

Popíjejte během dne šípkový čaj. Červené plody obsahují hodně vitaminu C, který urychlí látkovou výměnu a spalování tuků. Nejlepší je z čerstvě natrhaných šípků, dobré jsou ale i sušené.

Rozkrájejte 10 šípků a povařte je 10 minut v 500 ml vody. Pak čaj přeceďte a oslaďte medem.

Pohyb na čerstvém vzduchu

S plným břichem se cítíme unavení a líní. Když ale zůstanete ležet, vaše tělo bohužel spálí jen málo kalorií. Právě v tomhle studeném ročním období se doporučuje po jídle procházka na čerstvém vzduchu. Nabudí se tím imunitní systém a část kalorií přijatých potravou se okamžitě spálí.

Ryba na talíři

Co kdybyste si častěji naservírovali rybu, třeba lososa nebo pstruha? Vysoký obsah jodu je naprosto nezbytný pro správnou funkci štítné žlázy a látkové výměny. Kromě toho je bílkovina z rybího masa lehce stravitelná a zasytí na delší čas. Po jídle se tak nedostaví nepříjemné záchvaty vlčího hladu.

Steak z lososa s vinnou omáčkou a špenátovými palačinkami

Vzhůru do sauny

Potní kúra podpoří prokrvování a stimuluje látkovou výměnu. Kromě toho je návštěva sauny dobrá nejen pro tělo, ale i pro duši. A kdo má méně stresu, ten také méně přibírá na váze. Dopřejte si proto alespoň jednou týdně dva až tři desetiminutové pobyty v sauně.