Začínáme s abecedou zdraví - A!

Ananas

Že se vám zdá ananas obyčejný? Ani náhodou! Tohle tropické ovoce, které je u nás v obchodech dostupné celoročně, patří mezi nejzdravější ovoce na světě a jeho konzumace přináší spoustu výhod! Nevěříte? Čtěte dál!

Přestože je ananas sladký, obsahuje minimum cukru, zato je doslova vitaminovou bombou (obsahuje zejména vysoké množství vitaminu C) a pomáhá zlepšovat imunitu! To oceníme hlavně teď, když kolem řádí chřipky a nachlazení. Ananasu se díky obsahu antioxidantů připisuje i prevence rakoviny tlustého střeva. Ananas má také pozitivní vliv na trávení a pomáhá bojovat s únavou. Jak to? Obsahuje mangan, jenž má zásadní význam pro výrobu energie. Kombinace manganu a vitaminu C je důležitá pro tvorbu kolagenu, čili látky, která zabraňuje tvorbě vrásek. Vaše pleť bude tedy hladší a pružnější. To už stojí za zvážení, ne?

A to nejlepší na konec. Ananas je skvělým pomocníkem při detoxikaci a hubnutí. Odvádí totiž tělesné tekutiny a zároveň pomáhá spalovat tuky. Doslova zázračné ovoce!

Avokádo

Avokádo se zejména v poslední době dostalo na výsluní pozornosti. Žádné lepší bistro či restaurace se neobejde bez avokádového toastu nebo chleba s avokádovou pomazánkou. Proč je to takový zázrak?  Kde jen začít… Avokádo má vysokou nutriční hodnotu a obsahuje víc draslíku než banány (což už je co říct!). Pochlubit se může také velkým množstvím vlákniny, a naopak se vyznačuje nízkým obsahem sacharidů, což je ideální kombinace pro hubnutí! Pomáhá taky snižovat hladinu škodlivého cholesterolu v krvi. Prokázán je i pozitivní vliv na zrak – díky obsahu dvou silných antioxidantů, zeaxantinu a luteinu. To mrkáte, co?

  10:36,  aktualizováno  24. března 2019 16:11