Mít "své dny" je občas tak nepohodlné a hlavně v noci. Je však tampón tím správným řešením?

Známe to asi všechny, když "to" máme, jsou noci někdy mnohem komplikovanější. Vložky jsou nepohodlné, neestetické a taky občas protečou. Jsou nepříjemné i v létě, kdy se více potíme. Na řadu proto přicházejí tampóny.

I když jsou na trhu dokonce i varianty tampónů na noční použití, měla byste při jejich nošení být opatrná a používat je jen výjímečně. Proč? Podle odborníků je maximální doba, kdy se tampón měl vyměnit, 7-8 hodin.  Čím déle je totiž ve vašem těle nasáknutý, tím vyšší je riziko vzniku tzv. syndromu toxického šoku. Jedná se o velmi komplikovanou bakteriální infekci, která může v nejhorším případě vést až k smrti. Pokud spíte dlouho, není to pro vaše zdravé a nařizování si v noci budíka na výměnu, to taky není nejlepší. Díky přerušovanému spánku budete neustále unavená. 

Řešení?

Moderní alternativou je menstruační kalíšek, který teď mezi ženami zažívá velký boom. Jeho výhodou je, že zde nehrozí takové riziko infekce a v klidu ho můžete mít i více hodin, než když máte tampón. Stačí si jen vybrat tu správnou velikost. Navíc budete také ekologická, nedáváte si do těla chemicky vybělovanou buničinu a také ušetříte za všechny hygienické potřeby. Nutno je ale podotknout, že kalíšek je ale stejně nejlepší na den, kdy jste ve vertikální poloze a tekutina má tak nejlepší možnost do něho stékat, než když ležíte. Je už na vašem uvážení, co zvolíte.

Ač to asi nechceme úplně slyšet, to nejzdravější alternativou na noc vždy budou stejně klasické vložky.

 

  6:30,  aktualizováno  24. března 2019 14:43