Právě v tomto období je nejdůležitější své tělo chránit a posílit imunitní systém.
Trápí vás bolesti hlavy, zimnice, kašlete, celí hoříte a jakýkoli pohyb je pro vás extrémně vyčerpávající? Pak se o vás pravděpodobně pokouší chřipka.

1. Bylinky

Zahubit virus chřipky vám pomohou zejména dvě bylinky – anýz a divizna. Podle výzkumů obsahuje anýz kromě jiných látku, která je podobná oseltamiviru – léčivé látce hubící virus chřipky. Navíc podporuje vykašlávání a působí proti křečím v trávicí trubici. Divizna velkokvětá pak obsahuje flavonoidy, třísloviny a saponiny, které jsou velmi užitečné pro léčbu kašle.

2. Kvasnice

Možná vás to překvapí, ale pivovarské kvasnice jsou jedním z účinných bojovníků proti chřipce a dalším infekcím spojeným s problémy s dýchacími cestami. Jsou zdrojem komplexního spektra vitaminů B (včetně B12 a vzácného B15), bílkovin a chromu. Kvasnice stimulují střevní enzymy, které bojují s bakteriemi, jež se ve střevech vyskytují a zlepšují imunitní funkce.

3. Aromaterapie

Jednou z dalších přírodních léčebných metod, které pomáhají ulevit od příznaků chřipky, je aromaterapie, která využívá sílu koncentrovaných esenciálních olejů. Ideální jsou oleje s obsahem silic, které mají blahodárné účinky na dýchací ústrojí, což právě při chřipce nejvíce oceníte. Vyzkoušet můžete oleje z australského čajovníku, citronu, máty nebo eukalyptu.

  8:31,  aktualizováno  24. března 2019 16:10