Nenechte si ujít rande nebo super party tím, že budete v posteli. Víme, co rychle zabírá!

Zkuste echinaceu

Jestliže cítíte první příznaky nachlazení, zkuste ihned nasadit třapatku nachovou. Je to bylina, které má silné antivirové a antibakteriální působení. Můžete ji užívat ve formě tabletek, čaje nebo jako kapky. Echinacea také zvyšuje obranyschopnost organismu, takže se organismus s nachlazením lépe popere. Skvělé je ji používat i preventivně, hned na začátku podzimu.

Česnek místo antibiotika

Účinným přírodním antibiotikem je česnek, nejlépe působí, pokud je čerstvý. Je pravda, že je hodně aromatický a tak ne každému musí sedět. Zkuste si ho třeba nakrájet na chleba nebo přidat do zeleninového salátu. Výborně také působí rozdrcený, smíchaný s medem.

Čaj zabiják

Pro silné povahy je tady čaj, který však ne každý zvládne. Ke svému oblíbenému nakrájenému čerstvému zázvoru, ještě předtím, než ho zalejete horkou vodou, přidejte kousek nakrájené čerstvé pálivé chilly papričky nebo feferonky. Tyto papričky zevnitř zahřívají organismus a také působí proti bakteriím. Pozor ale, ne každého žaludek tuto pálivou nálož zvládne!

Kouzelná horká voda

Že vypotit se skvěle pomáhá, víme. Jenže tato nepříjemná a zdlouhavá procedura mnohé odradí. Skvělou alternativou je při prvních příznacích nachlazení dát nohy do lavoru s horkou vodou a lžící soli. Voda by měla být horká tak, jak nejvíce snesete, můžete i postupně pomalu přilívat vařící vodu. V lavoru s nohama po kotníky vydržte aspoň půl hodiny. Tělo se zahřeje a začne se potit. Pak si lehněte do postele a vyspěte se. Uvidíte, jak se vám uleví.

Kouzelné švestičky

V Asii při nachlazení nedají dopustit na švestičky Umeboshi. Chutnají slano-kysele a a mají silné antibakteriální působení. Dají se koupit i u nás, v bio obchodech a obchodech se zdravou výživou. A jak je používat? Můžete třeba namočit švestičku do zeleného čaje, ten pak vypít a švestičku sníst.