Užijte si poslední letní dny s přáteli a dobrým jídlem v přírodě.
Taky už máte dost vysedávání v kavárnách, kde je hlava na hlavě, protože tam mají klimatizaci a doma se nadá být?

Jedno z řešení je, obvolat všechny kamarádky a vyrazit k lesu pod obrovský strom na piknik. Velkou výhodou je, že si můžete vybrat jakékoliv místo a když se posune slunce, pouze vezmete deku a přesunete ji jinam. Nebo když se vám po chvilce přestane líbit místo, jen všechno dáte do koše a jdete.

A co vám ve správné piknikové výbavě rozhodně nemůže chybět? 

Naprostý základ každého pikniku je deka, na které bude všichni společně sedět, ležet, jíst, proto by měla být deka dostatečně velká. Prodávají se i speciální deky na piknik, které jsou z jedné strany voděodolné, takže vás nebude nic studit a nenachladnete. A určitě nedoporučujeme světlou deku přece jen, jídlo, příroda, možná i nějaké to psisko...

Rozhodně nesmíme zapomenout vzít horkou, nebo ještě lépe ledovou kávu. Aby vydržela venkovní podmínky, dejte ji do elegantní termosky, která udrží vaši kávu lahodou, jak ji máte rádi.

A kromě kávy, by určitě nemělo chybět i něco na přiťuknutí? Takže, co vzít s sebou láhev dobrého sektu? My doporučujeme Rotkäppchen Demi Sec. (Pssst, na další straně pro vás máme recept na vynikající sektový sorbet s grepem)

Na správném pikniku musí být pořádný výběr dobrého jídla. A protože každý má rád něco jiného, je dobré připravit zdravé i ty méně zdravější varianty. Takže vsaďte na ovocný a zeleninový salát, nějaké obložené chlebíčky, cupcaky a hlavně nezapomeňte na chipsy! Neznáme nikoho, kdo by alespoň jeden brambůrek neukradnul ze sáčku a nepochutnal si na něm. Zkuste třeba nové pečené Lay's Oven baked, třeba s jogurtem a bylinkami jsou nejvíc!

K pohodovému odpoledni patří i pohodové oblečení. Je pochopitelné, že i na pikniku chcete vypadat krásně, ale myslete na to, že je vhodnější zvolit dlouhé šaty než krátké. Určitě nebrat vysoké podpatky. Myslet na stylový klobouk, který vás ochrání před sluníčkem. A když už jsme u toho sluníčka, přibalte do piknikového koše i opalovací krém.

  15:40,  aktualizováno  24. března 2019 14:48