Budete se cítit vyrovnaněji a i okolí si toho na vás všimne

Přemýšlíte občas nad tím, že byste něco chtěla ve svém životě změnit, ale vlastně přesně nevíte, co a hlavně jak? Prostě mít subjektivně naplněnější život a být tak nějak lepší? Vězte, že v tom nejste sama! Speciálně začátek roku je obdobím, kdy mnoho lidí bilancuje a rozhodne se něco se svým živote udělat jinak. Máme pro vás dobrou zprávu! Není to žádná věda ani složitý proces! Stačí začít na první pohled u maličkostí, změnit vaše stereotypy a najednou zjistíte, že váš život je lepší a díky tomu i vy sama. Jak na to?

Sociální sítě s mírou

Už je to trochu ohraná písnička, ale sociální sítě prostě nemůžeme vynechat. Hlavně proto, že v dnešní době na nich lidé tráví opravdu hodně času a dost často se jimi nechávají vědomě či nevědomky ovlivnit. Taky si občas říkáte, jak to, že ten a ten pořád cestuje / vypadá tak skvěle / snídá jen v kavárnách / prostě nežije jako normální „smrtelník“? Nenechte se mýlit! Instagramový život nemá s realitou často nic moc společného! Až si zase lámat hlavu nad tím, jak to, že tahle blogerka je pořád veselá, myslete na to, že sociální sítě jsou výkladní skříní lidí a často je to jen nereálné pozlátko. Protože kdo by se chtěl prezentovat jako normální člověk, který po ránu vypadá jako každý jiný? Je přece lepší se nejdřív hodinu malovat, pak se vyfotit a pak další půlhodinu ještě fotku protahovat různými filtry, až nebude mít se skutečností nic společného. Nenechte se proto strhnout při prohlížení sociálních sítí pocity závisti nebo marnosti. A úplně nejlíp čas na sociálních sítích zkraťte a místo toho si třeba přečtěte knihu.

Věčný student

Věčný student? Ano! Ale rozhodně v tom pozitivním slova smyslu! Neříkáme, že se máte přihlásit na další školu, ale pro život je důležité neusnout na vavřínech a nespokojit se s tím, co aktuálně znáte a víte, protože co víte dnes, nemusí stačit zítra. Prostě a jednoduše se pořád rozvíjejte. A vážně kvůli tomu nemusíte studovat třeba další vysokou školu. Stačí si obzory rozšiřovat třeba četbou, cestovat a poznávat nová místa, lidi i kulturu, a nakonec třeba i chodit na nějaké kurzy, která vás budou bavit.

Konec prokrastinace

Taky místo učení se na písemku nebo zkoušku radši uklízíte, sjíždíte hodiny sociální sítě nebo sledujete jednoduché televizní soap opery, aniž by vás to vlastně pořádně bavilo? Skoncujte s tím! Víme, řekne se to jednoduše, hůř udělá. Když si na to vědomě vzpomenete ve chvíli, kdy zase budete chtít zabrousit na Facebook, nebo zapnout „na chvilku“ MTV, je to první krok k tomu, s tím něco udělat. Zkuste si na každý den dávat jednoduché úkoly, u nichž je ve vašich silách je splnit. Třeba si přečíst jednu kapitolu knihy. Nebo si uklidit pracovní stůl. Pokud vás čtení nebaví, vyzkoušejte audioknihy! A třeba ideálně v angličtině, čímž vlastně zabijete dvě mouchy jednou ranou. No není to super?

Moment přítomnosti

Tak schválně, kdy naposledy jste byla s mamkou jen tak na kávě, s kamarádkou na výstavě nebo sestrou třeba na procházce a vyloženě si užívala společný přítomný okamžik? Bez rušivého koukání do mobilu? Speciálně v dnešní technické době je osobní setkání cennější než desítky napsaných smsek. Občas si na to vzpomeňte, až budete chtít zase mamce napsat, jak se má. Zeptejte se jí na to osobně, uděláte tím radost nejen jí, ale vlastně i sobě.