Známe pár fíglů, které opravdu fungují!

Hurá na schody

Občas stačí jen několik drobných změn v každodenních činnostech a o fyzickou aktivitu máte postaráno. Jednou z nich může být i to, že místo výta­hu použijete schody. Další možností je chůze. Zkuste vystoupit o dvě zastávky dřív a cestu do práce dojít pěšky, což se dá zvládnout během dvaceti minut. Znamená to vyrazit do práce o něco dříve, ale ty výsledky!

Chlad, nebo teplo?

Pokud máte rádi přetopenou domácnost, uvědomte si, že v chladu vaše tělo automaticky spotřebovává mnohem více energie než v teplé místnosti. Nesmí se to přehánět, nemá smysl, abyste se doma klepali zimou, ale každý stupeň, o který doma snížíte topení, znamená desítky až stovky kalorií denně, které vaše tělo spotřebuje navíc.

Zapisujte si to, co jíte

Může to vypadat jako banalita nebo zbytečnost, ale pokud berete hubnutí vážně, nesmíte se spoléhat jen na svou paměť. Musíte si zapisovat vaše cvičení i to, co jíte. Jen tak budete mít přehled a kontrolu nad tím, co jste jedli. Lidé mají jinak tendenci zapomínat a zlehčovat množství toho, co snědli. Deník vám pomůže i při sledování toho, které cvičení vám nejvíce pomáhá nebo jaké jídlo si vybrat. Máte tak možnost vždy na nějakou dobu vyzkoušet jiný typ cvičení nebo stravy a s odstupem vyhodnotit, nakolik byla tato změna pro vaše hubnutí úspěšná.