Slyšeli už jste o únikových hrách?
Skupina lidí v počtu nejčastěji 2-5 se snaží během časového limitu, většinou 60 minut, dostat ven ze zavřené místnosti pomocí rozluštění různých hádanek a šifer. Ve zkratce řečeno. Zaujalo vás to? Nedivíme se. Tzv. únikovky nebo exit games jsou hitem posledních pár let a jenom v Praze je okolo 80 únikových místností a další přibývají. A proč jsou vlastně tak populární, proč se tvoří stabilní týmy dospělých lidí, kteří se dobrovolně nechají někde na hodinu zamknout a vlastně si hrají? Máme pro vás hned 4 důvody, proč byste měly únikovkám dát šanci a aspoň jednou si ji vyzkoušet.

Zkouška přemýšlení

Během únikové hry není podstatné, co umíte nebo máte naučené, ale jak přemýšlíte. Jste systematická? Vidíte souvislosti tam, kde jiní ne? Každý přemýšlí trochu jinak, a proto je super, že díky luštění hádanek a šifer zjistíte, že někdo se víc hodí na číselné záhady, někdo je zase šikovnější na manuální věci a hlavolamy. A vyzkoušíte si i úplně jiné uvažování než v běžném životě. Prostě a jednoduše budete namáhat svůj mozek jinak. A to je vždycky super nápad.

Týmová práce

Spolupráce všech členů týmu je během únikovky klíčová kvůli efektivitě a dobrému výsledku. Nemá smysl, aby čtyři lidi řešili jednu hádanku, když na to postačí jedna dvojice a druzí dva mohou tým posouvat zase o další rozluštěnou šifru dál. Taky poznáte, kdo opravdu maká a kdo se veze, kdo rozděluje úkoly a kdo je spíš svědomitě plní. Nebo kdo musí mít vždycky za každou cenu pravdu (i když ji nemá). Prostě únikovka je nejlepší teambuilding, protože skupina musí vždycky spolupracovat, aby se dostala úspěšně ven v časovém limitu.

  5:00,  aktualizováno  21. března 2019 11:15