Prohýřili jste předchozí noc a potřebujete se dát rychle dohromady?

Připravili jsme pro vás 4 tipy, které vás zaručeně postaví zpátky na nohy.

Kofein

Třeští vám hlava a máte pocit, že se ani nezvednete z postele? Vyzkoušejte kávu! Poradí si s fyzickou únavou i její povzbuzující účinky vás parádně nakopnou. Ale pozor, před nebo s kávou je nutné pít i vodu, protože káva, stejně jako alkohol, vaše tělo dehydratuje.

Polévka

Zaručený recept na kocovinu? No přece česnečka! To je ten nejlepší a nejúčinnější vyprošťovák. Pokud nemáte po ruce všechny ingredience, zkuste silný hovězí vývar. Někdo zase věří víc zelňačce. Záleží na vašem vkusu.

Mléko

Není to způsob vhodný zrovna pro všechny, ale mléko umí s kocovinou pěkně zatočit. Díky němu totiž neutralizujete svůj žaludek, který je překyselený po konzumaci alkoholu. Nejlepší je studená sklenice hned zrána. Pokud samotné mléko nemusíte, udělejte si třeba banánový koktejl, bude vám chutnat a účinek bude stejný.

Fyzická aktivita

Zdá se vám to s kocovinou nemožné? No, uznáváme, že to chce opravdu silnou vůli, ale čerstvý vzduch a „rozchození“ je nejlevnější a nejjednodušší pomocí.

Na závěr ještě drobná rada, jak se chovat, abyste nepříjemným ranním stavům předešli. Pořádně se najezte, nekombinujte a alkohol prokládejte vodou. Na zdraví!

  10:16,  aktualizováno  24. března 2019 14:36