V pražském divadle ROYAL se totiž konala soukromá premiéra filmu The Aspern Papers.

Tento celovečerní snímek, který vznikl na motivy románu Henry Jamese, se těšil obrovskému zájmu na MFF v Benátkách a jeho oficiální světová premiéra je plánovaná na 10.ledna v New Yorku. Díky značce Bvlgari byla netrpělivě očekávaná filmová novinka, na níž se produkčně podílel James Ivory (Call Me By Your Name), představena během soukromého promítání a to za přítomnosti tvůrců filmu. Do Prahy totiž zavítal mladý režisér a scénárista Julien Landais a francouzský herec a model Nicolas Hau.

Snímek The Aspern Papers připraví divákům opravdu velkolepý zážitek. Nabízí hvězdné obsazení (Jonathan Rhys Meyers, Vanessa Redgrave, Joely Richardson a Jon Kortajarena), dechberoucí scénář, nádherné lokace, kostýmy a šperky, o které se postaral italský klenotnický dům Bvlgari. Tato spolupráce rozhodně není nahodilá, značka se totiž dlouhodobě věnuje podpoře italské kultury a historie. Dům Bvlgari je navíc více než půl století spojen i se světem stříbrného plátna. Jejich šperkařské a hodinářské kreace se objevily v mnoha snímcích a zdobily hvězdy formátu Sophie Loren, Claudie Cardinale, Ingrid Bergman či Elizabeth Taylor.

„Fascinoval mě element transformace zúčastněných – bývalý model Julien Landais se posadil na režisérskou židli, módní ikona a mecenáška Daphne Guinness se  objevila v roli herečky a světoznámý model Jon Kortajarena, který měl hereckou premiéru ve snímku A Single Man (režie-Tom Ford), ztvárnil postavu poeta - Jeffreyho Asperna. Na MFF v Benátkách jsem se dozvěděl, že jedním z oficiálních partnerů filmu je klenotnický dům BVLGARI a tak se ve spolupráci se Silviou Patrovou, manažerkou butiku, zrodil  koncept uvedení filmu v Praze formou privátní projekce,“ uvedl ko-producent Milosh Harajda.

"Praha je nesmírně inspirativní a připomíná mi Paříž, kde momentálně oba s Julienem působíme. Je fantastické, že první premiéra se po Benátkách koná v Praze. S Julienem je to naše první spolupráce na celovečerním filmu a v tomto období se připravujeme na realizaci druhého - adaptaci Sodomy Gomory od Marcela Prousta, kde si zahraju vedle Gerarda Depardieu, "uvedl po premiéře Nicolas Hau, který má na kontě modelingové spolupráce ze značkami John Varvatos , DIESEL, Dsquared a Zegna. Kromě premiéry The Aspern Papers si oba hosté si během návštěvy Prahy nenechali ujít večírek spojený s uvedením inovované verze bezdýmného produktu IQOS 3 a IQOS Multi na Český trh.

Režisér Julien Landais ocenil prostředí vinohradského divadla ROYAL, které dokonale korespondovalo s duchem dobového filmu i estetice značky BVLGARI, jejíž historie se začínala psát v době, kdy Henry James koncipoval svůj slavný román. "Jako mladý jsem chtěl být pianista v 19. století a proto dnes točím filmy, kde to prostředí mohu vytvářet spojením hudby, architektury a psychologie postav. V mých filmech vždy míchám tradice s futuristickými prvky a rád experimentuji. Můj první krátký film Shakki jsem produkoval s Daphne Guinness, která se v The Aspern Papers filmu objeví a její postava cituje Oscara Wilda, "říká režisér, který se rád při práci obklopuje aristokraty. Koproducentem jeho posledního filmu je princ Charles-Henri de Lobkowicz, který má české kořeny.

Závěr večera byl pro hosty velkým překvapením - po závěrečných titulcích filmu byly odhaleny 3 vitríny s originálními šperky z filmu přivezené z Říma speciálně pro tento večer.

  0:30,  aktualizováno  21. března 2019 11:15