Legendární ostravský hudební festival se pomalu blíží.

Přemýšlíte, že byste vyrazily, ale nejste tak úplně přesvědčené? Představujeme vám tři důvody, proč se letos vyplatí na Colours zavítat. Vsadíme se, že po přečtení kupujete lístky.

Hudba, program a atmosféra

Čím jiným na hudebním festivalu začít, než programem a hudbou? Na celkem 21 scénách čeká návštěvníky víc než 350 (!!) programových bodů – od koncertů, přes divadelní představení, až po filmy, workshopy nebo diskuze. A kdo patří letos mezi největší hudební taháky? Jednoznačně N.E.R.D. s Pharrellem Williamsem, britská zpěvačka Jessie J nebo norský producent, DJ a skladatel Kygo. My osobně se těšíme i na Joss Stone a George Ezru s jeho neskutečně sexy hlasem. To vše v neskutečně působivém industriálním prostředí Dolní oblasti Vítkovic.

H&M BLOCK

Až si budete chtít odpočinout od hudebního nářezu, zajděte si do kreativní zóny H&M BLOCK. Na co se tady můžete těšit? Značka H&M si pro návštěvníky připravila kreativní workshopy recyklace triček. Milujete tvoření všeho druhu? Tak si tuhle akci nesmíte nechat ujít. Kromě toho, že si odnesete vlastnoruční výrobek, tak taky zjistíte, že stará a obnošená trička nemusíte vyhazovat, že jsou vlastně super výrobním materiálem na doplňky, náramky, čelenky, polštářky a mnoho dalšího. A kromě toho tady taky načerpáte inspiraci pro tvorbu dalších kousků.

 

Dolní oblast Vítkovic a Ostrava

Být na Colours a nenavštívit Ostravu? To by byla velká chyba. Ostrava má prostě něco do sebe! Prohlídka Dolní oblast Vítkovic, kde se festival koná, je doslova povinností pro každého návštěvníka. Vsadíme se, že na vás určitě udělá dojem, hlavně vysoké pece a Bolt Tower. Udělejte si víc času a navštivte třeba i Slezskoostravský hrad nebo Hornické muzeum Landek Park, kde se projdete již nepoužívanými štolami, a pokochejte se pohledem na město z výšky 73 z Vyhlídkové věže Nové radnice. Ostrava vás překvapí.

  8:29,  aktualizováno  24. března 2019 15:03