Nové roční období přichází, ale vy si připadáte jako vyšťavený citrón? Tyto triko vám pomůžou překonat typickou jarní únavu:

Zkuste "koňskou sílu"


Přesně tak zní překlad indického slova aswagandha. Jedná se rostlinu nazývanou také jako indický ženšen, která pomůže vždy, když se cítíte vyčerpaná nebo bez energie. Používá se výtažek z kořeně, který je přírodní a koupit ho můžete buď tabletách nebo v prášku, který se míchá například do smoothie nebo třeba do kaší. Nástup účinku je rychlý, už po pár dnech můžete cítit, že tato blahodárná rostlina opravdu funguje.

Vsaďte na Bachovy esence


Další přírodní „zázrak“, který funguje díky výtažkům z květů, které skvěle působí na psychiku a dokáží ji skvěle ovlivnit. Nejčastěji se Bachovky používají ve formě kapek, které se několikrát za den kapou pod jazyk nebo je můžete vypít s nápojem. Každá rostlina působí a něco jiného, ale v obchodech  a na internetu můžete koupit už přímo namíchané směsi, které vám dodají energii.

Hýbejte se


I když vaše tělo stávkuje a vám se ani nechce vylézat z postele, tak funguje přesný opak – nejenom ležet a odpočívat, ale také tělo rozpohybovat. Zkuste třeba delší procházky. Budete na čerstvém vzduchu a i chůze je pro tělo důležitá. Nebo se zkuste pomalu rozběhat. Stačí velmi pomalé tempo a prokládat ho chůzí. Říká se tomu indiánský běh. Uvidíte, jak se už po pouhé půl hodině budete cítit skvěle a únava bude ta tam!

  11:02,  aktualizováno  30. března 14:00