Šetrnost k přírodě a životnímu prostředí se stala opravdu důležitým tématem a prolíná se napříč všemi aspekty našeho života.

Třídíte? Máte svůj kelímek na kávu s sebou? Omezujete používání brček? Super! Jste skvělé! A věděli jste, že existují i další možnosti a že z některých navíc budete těžit tak trochu i vy? Jaké? Třeba recyklace kosmetických obalů! Čtěte dál!

Kosmetické produkty používá téměř každá z vás. A protože jsou většinou v plastových obalech a jejich spotřeba je opravdu velmi vysoká na celém světě, rozhodly se s tím velké kosmetické značky něco udělat. Množství odpadu snižuje díky svému programu Back to MAC například značka MAC. V čem spočívá? Za 6 prázdných obalů produktů MAC, které přinesete do prodejny, dostanete zdarma rtěnku dle vlastního výběru! Podobně to funguje třeba i u značky Kiehl´s – tady získáte full size balení balzámu na rty za 10 prázdných lahviček. A do třetice všeho dobrého a zlého ještě značka Lush – tady dostanete čerstvou masku dle vlastního výběru za 5 prázdných a čistých kelímků s víčkem. Zapojíte se?

Na principu opakovaného použití obalu zase funguje nová přírodní řada vlasové péče s profesionálním účinkem Source Essentielle od L´Oréal Professionnel. Každý ze čtyř různých šamponů lze v kadeřnickém salonu u šamponového baru doplnit až třikrát! Kromě toho se chlubí 90% mírou biologické odbouratelnosti.

Důležité kroky ale můžete udělat i vy samy. Jaké? Například pro kosmetické obaly najít po vypotřebování produktu i nějaké další využití. Větší piksly od tělových krémů můžete používat například jako úložiště pro nejrůznější drobnosti – pokud tvoříte, tak třeba pro korálky. Naopak menší obaly se hodí na cestování – můžete je naplnit produktem, bez kterého se na cestách neobejdete, a zejména pokud jezdíte jen s příručním zavazadlem, je to skvělé řešení. A možností, jak staré obaly využít, je mnohem víc, stačí jen troška fantazie. Jdete do toho?

  12:26,  aktualizováno  21. března 2019 8:17