Místo toho, abyste vyřadila ze šatníku oblíbené kalhoty, které jsou vám najednou těsné, máme pro vás lepší nápad – zhubnout na těch správných místech.

Džíny vás škrtí a vy se do nich sotva dostanete? Tenhle okamžik asi někdy zažila každá z nás. Protože kdo se neváží pravidelně, zjistí pak až podle kalhot, že se mu na břiše a bocích usadilo nějaké to kilo navíc. A na zmíněných partiích se usazený tuk drží obzvláště tvrdošíjně. 

Ovšem něco proti tomu můžete udělat – nejlépe trikem zvaným nízkosacharidový talíř a trochou cvičení na partie břicha, nohou a zadečku.

Steak z tuňáka s fazolkami

Nejjednodušší cesta ke štíhlé linii

Za vznik tukových polštářků na břiše a bocích a za ochablost pojivových tkání může strava bohatá na sacharidy. Sáhněte si do svědomí – je to i váš případ?Takže teď obraťme list a začněme lépe a zdravěji.

Nandejme si na talíř především bílkoviny (ryby, maso, luštěniny) a vlákninu (zelenina). Potrava bohatá na bílkoviny a cenné vitální látky zpevní svaly a neukládá se v tkáních. Stejně tak se do krve nedostane tolik cukru. Je to jednoduchá změna, která vás nic nestojí. Jen trochu vůle dávat si na talíř jenom správné věci.

Můžete i dál jíst všechno, ale poměry potravin jsou vyměněné. A když k tomu přidáte ještě každé dva dny malé cvičení, budete se už brzy radovat z kalhot menších o jednu velikost.

Kontrola talíře

Když na něm hraje prim zelenina, víte na první pohled, že je vaše jídlo správně vyvážené.

O jednu velikost menší džíny – teď se to podaří. A přitom si nemusíte nic odříkat, ani dokonce vynechávat některá celá jídla. Místo toho si naplánujte tři hlavní jídla denně, musí být bohatá na bílkoviny. A najezte se pěkně dosyta!

Nemějte obavy, můžete si uvařit i těstoviny nebo brambory, jenom jich nesmí být moc. Všechno se řídí heslem: více bílkovin, méně sacharidů.

Ilustrační fotografie

Doplňkové cvičení

Je zřejmé, že úplně bez námahy to nepůjde. Ovšem díky správnému cvičení je možné dostat tělo do formy.

* Břicho: Leh na boku, horní ruka se opírá před tělem, spodní je pokrčená. Nohy přitisknuté k sobě dávejte nahoru a pak zase dolů až skoro k podlaze, pozor, nepokládejte na zem! Provádějte 10x na jednu a 10x na druhou stranu.

* Nohy a břicho: Lehněte si na záda a dejte ruce v týl. Nadechněte se a začněte k sobě (10x) přitahovat a zas narovnávat pravý loket a levé koleno pokrčené nohy. A pak opačně: levý loket a pravé koleno. Na každou stranu proveďte cvik 10x, nezapomeňte pravidelně dýchat.

* Zadeček: Poloha na straně, opřete se o spodní ruku, pokrčenou v lokti. Zvedněte boky a horní ruku upažte. Zvedáme horní nohu, pěkně nahoru a dolů. Na každou stranu provádíme 10x.