Jak se i přes tropické noci ráno probudit jako rybička?

Začněte s přípravou už v koupelně

Sprchujte se vlažnou vodou a používejte přípravky, které pocitově ochlazují. Například sprchové gely s obsahem chladivé máty, citrusů, levandule nebo verbeny. Pozor ale - voda při mytí nesmí být studená, jinak tělo reaguje tím, že produkuje ještě více tepla. Pokud v posteli nemůžete kvůli horku usnout, naplňte si termofór ledovou vodou a položte si na něho nohy. 

Správně se oblečte

Když je horko, můžete spát úplně bez ničeho, ale ne každému to vyhovuje. Nejlepší je zvolit světlé, vzdušné oblečení, které není příliš těsné. Pokud se v noci hodně potíte, lehké pyžámko - například tílko a volné kraťásky, by měly být vyrobené z prodyšné bavlny. Je příjemná a hlavně se dá vyprat i při 60 stupních. 

Přemýšlejte nad jídlem

To, že si připadáte v noci jako v sauně, může být ovlivněno i tím, co jíte. Důležité je jíst v horku lehká jídla. Těžké jídlo v žaludku působí jako kámen a dlouho se tráví. Vyhněte se proto tučným, velmi kořeněným a smaženým jídlům ve večerních hodinách. Místo toho si dejte ryby, libové maso, syrovou nebo tepelně upravenou zeleninu. Také si v létě večeřte o něco dříve, aby tělo mělo čas jídlo strávit. Když totiž žaludek musí pracovat, může se vám hůře usínat a můžete se i více zahřívat. 

Připravte si ložnici

Dobrý spánek v horku vyžaduje určitou přípravu. Vždy důkladně předem vyvětrejte. Během dne je nejlepší mít zavřená okna a zatáhnout žaluzie nebo závěs. Naopak přes noc nechejte okna otevřená. Skvěle také pocitově ochlazuje aromaterapie. Přes noc mějte puštěný aroma difuzér, do kterého nakapejte éterický olejíček, který má na tělo chladivý vliv - například mátu nebo eukalypus. Bude se vám pak i lépe dýchat. 

  14:33,  aktualizováno  24. března 2019 14:58