Surfujete v posteli po internetu nebo usínáte u televize? Knížka toho ale dokáže mnohem víc!

Zlepšuje spánek

Pokud si pravidelně před usnutím čtete, tak si vyváříte jakýsi večerní rituál. Tělo pak snadno pozná, že brzy nastane fáze odpočinku, organismus se zklidní, "vypne" a vy pak budete lépe usínat. A kdo usíná snadno a rychle, obvykle mívá i klidnější noc a ráno se pak probudíte plná energie. 

Podporuje fantazii

Sociální sítě, televize, internet. To všechno je tak rychlé, barevné, přehnané. Mozek je přehlcený informacemi a podněty. Když čtete knížku, jste v jiném světě - ve svém. Vše vytváří vaše fantazie. Hlavní hrdina knížky ve vašem podání bude vypadat jinak, než hrdina vaší kamarádky. A mít svůj svět je důležité. Ten vám nikdo nevezme a můžete do něho vstoupit kdykoliv.

Zbavuje stresu

Při čtení jste okamžitě mimo realitu - jste daleko a všech starostí a stresu. Zvýšená hladina kortizolu, která má za následek přibírání na váze, zhoršenou imunutu i psychickou nevyrovnanost, tak v těle klesne a mysl se uklidní. 

Dělá vás chytřejšími

Ti, kteří pravidelně čtou, zvyšují svojí mozkovou aktivitu a stimulují regeneraci buněk a jejich spojení v mozku. Vzhledem k tomu, že vám po čtení bude také dobře spát ( viz bod č.1), bude mít vaše paměť dostatek času všechny nový informace dobře roztřídit a zarchivovat je.

 

 

  11:56,  aktualizováno  24. března 2019 14:58