První díl detektivní řady s psycholožkou Freyjou a kriminalistou Huldarem úspěšné islandské spisovatelky Yrsy Sigur?ardóttir vychází jako audiokniha DNA v podání herečky Kláry Cibulkové.

Yrsa Sigur?ardóttir je ve světě řazena mezi elitu žánru, ať už ho nazveme severské krimi, nebo prostě detektivní thrillery, mezi taková jména jako Stieg Larsson nebo Jo Nesbo. Její příběhy jsou temné, drsné a atmosférické, ale především velmi nápadité, a využívají atraktivní prostředí Islandu – vsadím se, že na ně posluchač jen tak nezapomene. Díky kongeniální interpretaci skvělé Kláry Cibulkové je celkové vyznění opravdu sugestivní, drží posluchače v klinči, a míra napětí i surovosti se pohybuje přesně na hranici trýzně, kterou spisovatelka umí natahovat a na které si posluchač nedobrovolně buduje závislost. Těm, kteří budou netrpělivě vyhlížet další ,dávku‘, už můžeme slíbit postupné zpracování celé série, která v tuto chvíli čítá další čtyři pokračování a jejíž druhý díl vydáme na konci letošního léta,“ uvedl Martin Pilař, ředitel vydavatelství OneHotBook.V Reykjavíku došlo k vraždě mladé ženy, pachatel však netušil, že během brutálního činu byla pod postelí schovaná sedmiletá dcerka oběti. Oficiální vyšetřování vede mladý detektiv Huldar, který musí spolupracovat s psycholožkou Freyjou pověřenou výslechem malé svědkyně. Jejich pátrání však komplikuje skutečnost, že spolu před časem strávili noc, aniž se pak znovu kontaktovali. Jenže na nevraživost není čas – vrah v zabíjení pokračuje a zanechává za sebou zdánlivě nesmyslné indicie: číselné řady, varovné SMS a záhadné výpočty načmárané na útržcích papíru.

Nahrávku v režii Jitky Škápíkové doprovází původní hudba, jež se nese v minimalistickém duchu jednoduchých kompozic, které však svou syrovostí spolehlivě prohlubují intenzitu i stísněnost vyprávění. Ústřední klavírní melodie si vystačí s rozsahem jedné oktávy mollové stupnice, samostatné tóny doplněné mixem zvuků ambientu nikam nespěchají, přesto neústupně ukrajují a odměřují čas s pravidelností mořského příboje.Audiokniha vychází jako mp3 ke stažení prostřednictvím digitálních distribucí za 369 Kč i jako 2CD mp3 za 389 Kč. Pouze na portálu Audiolibrix však mohou členové předplatitelského klubu koupit audioknihu jen za 199 Kč.

UKÁZKU Z AUDIOKNIHY si můžete poslechnout >> ZDE

Přidejte se na OneHotBook Facebook, abyste nepropásli soutěže o pozoruhodné ceny ani novinky ze světa audioknih, literatury a čtení!