Patříte mezi milovnice všemožných zápisníčků, bloků a diářů a už v říjnu netrpělivě vybíráte, do jakého krasavce si budete plánovat další rok?

Nebo naopak teprve pokukujete po prvním papírovém diáři a přemýšlíte, jaký pro vás bude nejlepší? Poradíme vám, jak a podle čeho vybrat ten top!

Velikost

Plánujete mít diář na stole, nebo ho chcete nosit s sebou v kabelce? To je docela důležitá věc, od které byste se měly odpíchnout. Protože v kabelce asi nebudete tahat A4 diář, ale na stole si naopak větší kus můžete dovolit. Prostě a jednoduše popřemýšlejte, jak ho budete využívat a podle svých potřeb a plánů si vyberte vhodnou velikost.

Český nebo zahraniční

Uvažujete o diáři, který si přivezete třeba ze své zahraniční dovolené? Pokud ano, je dobré si uvědomit, že v cizojazyčném diáři nebudete mít vyznačené české svátky ani státní svátky a vše si budete muset doplnit ručně. My milujeme třeba The Happiness Planner, to je prostě láska na první pohled, i když si vše dopisujeme.

Datovaný vs. nedatovaný

Pokud začínáte s novým diářem 1. ledna, zřejmě si vyberete ten datovaný. Pokud vás chuť vést si papírový diář přepadne během roku, je pro vás ideální variantou nedatovaný typ, který si sama očíslujete. Pro který se rozhodnete?

Rozvržení stránek

Velmi důležité je také rozvržení diáře. Máte spousty úkolů a potřebujete velký prostor na každý den? Pak je pro vás ideální denní diář, ve kterém jedna stránka znamená jeden den. Nebo naopak chcete hned vidět, co všechno vás čeká daný týden?

Uspořádání

Jste kreativní a do diáře si rády kreslíte? Nebo naopak chcete mít přehled o tom, co vás čeká, na první pohled a nic jiného než řádky neberete? Ať patříte do té, nebo oné skupiny, výběr diářů splňujících vaše požadavky je široký. Stačí si jen vybrat. Kreativní duše ocení třeba český motivační diář Doller.

Že netušíte, kde najít ten nejúžasnější diář? Přijďte načerpat inspiraci na první ročník akce Meet Papír, která je určená všem milovníkům zápisníků, bloků, balicích papírů, diářů a vůbec všech krásných papírenských věcí, které potěší na duši. Třeba i náramků nebo kabelek z papíru Candysign. No fakt! Tady si rozhodně vyberete. Označte si v kalendáři datum 3. listopadu a od 10:00 do 18:00 se stavte v DUP39 v Praze jen kousek od Národní třídy. Vaše srdce zaplesají, vaše peněženka zapláče.

  14:39,  aktualizováno  24. března 2019 14:25