Píšete si deníček? Že je to dětinské? Ale kdeže! Zcela naopak!
Pamatujete na trhlou Bridget Jones? I ona si psala deník jako takovou terapii. Jeho psaní je totiž vlastně dost praktická záležitost. Nevěříte? Máme pro vás hned pět důvodů, proč s tím začít hned dnes.

1. Vyčištění hlavy, třídění myšlenek

Psaní deníku funguje v podstatě jako taková terapie. Je vám smutno? Vypíšete se. Máte radost, kterou ale nechcete sdělit jen tak někomu? Svěříte ji stránkám svého deníku. Ten je totiž nejspolehlivější vrbou, protože vaše tajemství a myšlenky nikomu nevykecá. Už jen tím, že si jednou za čas sednete a začnete své pocity, myšlenky a zážitky sepisovat, se vyklidníte, utřídíte si myšlenky a zbavíte se stresu.

2. Poznání sebe sama

Při psaní můžete být upřímná, protože vás nikdo nebude soudit. Nemusíte se tak bát pojmenovat věci a události pravými jmény, nebudete sama sebe ani své pocity přikrášlovat. Díky tomu se podíváte do svého nitra a poznáte své opravdové já. Je to mimochodem dost osvobozující, protože vám to pomůže říct si po pravdě, kdo jste, co v životě chcete a jaké jsou vaše sny. Bez přetvářky nebo nutnosti někomu vyhovět.

  1:17,  aktualizováno  24. března 2019 16:12