Vraťte se do dětských let
Vzpomínáte s nostalgií na knížky, které vás provázely v dětství? A napadlo vás někdy, že byste si tyhle příběhy, ke kterým máte citový vztah, přečetly znovu? Existuje totiž dost knížek, které oceníte nejen v dětství, ale i v dospělosti. Které to jsou?

Malý princ, Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ je pohádkovým příběhem pro malé i dospělé, v němž si každý najde to své. Dětem se líbí postava Malého prince, který přišel k nám na Zemi z daleké planetky, dospělí zase ocení velké množství metafor a hlubších myšlenek. Věděly jste, že postava pilota, který ztroskotá v Sahaře, kde se setkává s Malým princem, je inspirovaná samotným spisovatelem Saint-Exupérym? I on byl pilotem. A nejen tím! Kniha je doplněná i jeho vlastnoručními krásnými kresbami.

Anna ze Zeleného domu, Lucy Maud Montgomery

Příběh sirotka Anny, která nachází domov u dvou stárnoucích sourozenců, je doslova nestárnoucí! Poprvé totiž vyšel už v roce 1908. Hlavní hrdinku Annu, pihovatou, snící a věčně upovídanou, prostě musíte milovat a prožívat její příběhy od dětství, přes pubertu až do dospělosti. A právě jak roste Anna, tak s ní rostou i její čtenářky. Byla to vaše oblíbená knížka a chtěly byste se k ní někdy vrátit, ale bojíte se sentimentality? Nemusíte! Celá sága je protkána hlavně vtipem a životním optimismem.