Teď si udělejte čas jen pro sebe a knihu!
Vánoce patří mezi nejkrásnější období v roce, ale zároveň patří i mezi pěkně náročné období. Kupujeme dárky, uklízíme, myjeme okna, pečeme, chodíme na vánoční večírky. Prostě prosinec je pěkně hektický po všech stránkách. Jak tenhle všudypřítomný předvánoční shon přežít? Udělejte si čas jen samy pro sebe, nenechte si ničím a nikým rušit, udělejte si šálek horkého čaje nebo kávy a přečtěte si knížku. Jakou? V podstatě jakoukoliv, která vám udělá radost, vytrhne vás z každodenní rutiny a díky níž zapomenete na vánoční fofr. Vybrali jsme pár, které to zaručeně umí.

Harry Potter, J. K. Rowlingová

Kouzelnický svět Harryho Pottera vás vtáhne a nepustí, ať jsou Vánoce nebo letní prázdniny. Příběhy obyčejného chlapce, který se na své jedenácté narozeniny dozví, že je kouzelník, baví mladé i starší, a to i pokud je čtete opakovaně. Až si budete chtít opravdu odpočinout, ponořte se do světa hipogryfů, létajících košťat, domácích skřítků, do světa, kde nakonec zvítězí dobro nad zlem, i když k němu vede trnitá cesta.

 

Malá kniha pohody, Jonny Jackson, Elias Larsen

Jak už samotný název napovídá, při čtení téhle knížky je pohoda prostě zaručená! Načerpáte tady inspiraci, jak mít radost ze života, umět se příjemně naladit a být klidná a vyrovnaná. Což se zrovna před koncem roku náramně hodí . Výhodou je, že tahle knížka obsahuje plno zajímavých citátů a lehce realizovatelných rad a tipů, díky kterým budete oázou zenového klidu.

  7:45,  aktualizováno  21. března 2019 11:15