Dali jste si novoroční předsevzetí, že budete víc číst?
Nebo čtete pořád, během celého roku, a nečekáte na předsevzetí? Ať tak či tak, máme pro vás tipy na 5 knih, které byste si v novém roce neměly nechat ujít. Které to jsou?

Napětí, Naomi Alderman

S dystopickými a sci-fi příběhy se poslední dobou roztrhl pytel. Mezi ty nejvýraznější patří román Napětí. Pracuje totiž s myšlenkou, jak by asi vypadal svět, kdyby se moc přesunula z rukou mužů do rukou žen a na celém světě zavládl matriarchát. V ne tak vzdálené budoucnosti totiž mladé dívky objevují speciální schopnost – vytvářejí v těle elektrickou energii, kterou vypouštějí ven výboji z prstů. Můžou si tak vynutit poslušnost, mučit nebo dokonce zabíjet. Chlapci jsou izolováni, aby se nestali jejich oběťmi, ve světě propukají revoluce. A mladé dívky učí starší ženy, jak v sobě tuto schopnost probudit. Lehce děsivé, ale rozhodně velmi zajímavé čtení!

 

Nejlepší víkend, Patrik Hartl

Vynechat nesmíme ani české autory! Loni na podzim vyšla další kniha oblíbenému spisovateli a divadelnímu režisérovi Patriku Hartlovi. Jmenuje se Nejlepší víkend a sledujeme v ní partu kamarádů – Andreu, Jirku, Dášu, Berta, Markétu a Pavla. Každý z nich chce zlepšit svůj život a dá si předsevzetí. Navzájem si je však neřeknou. Mají přesně rok na to, aby splnili slib, který dali sami sobě. Podaří se jim to? Dozvíte se v Nejlepším víkendu, který přečtete za jeden víkend.

  23:05,  aktualizováno  24. března 18:23