Chcete se pobavit i dát pěkně zabrat svému tělo a tukovým zásobám? Pak vyběhnete do bílé nadílky!

Je to balzám na duši

Čerstvě napadaný sníh milují nejenom děti. Krásně křupe pod nohama a bílá barva dodává klid a pohodu. Když poběžíte, zapomenete na všechny starosti a budete se jenom kochat a připadat jako v zimní pohádce.

Lépe se pálí kalorie

Tím, že běháte ve sněhu, tak je to fyzicky náročnější. Nohy se více boří a tak musíte více makat. Nedoporučujeme však běhat příliš rychle. To byste se brzy unavila. Zvolte pomalé, pohodové tempo, aby se vám běželo příjemně a užila jste si to. Když vydržíte běžet déle, než 30 minut, začnou se pálit tuky. A to chceme!

Zapojujete jiné svaly

Běhání ve sněhu je jako posilovna, zabírají ještě jiné svaly, než normálně. Dobře ale se po běhu protáhněte, aby vás pak všechno nebolelo. Udělejte to ale až doma v teple, abyste se nenachladila.

Je to zábavné

Zapadaná louka nebo pole bez jediné stopy. To je prostě nádhera! Běžet nedotčeným sněhem, kopat do něj nohama, nabírat ho rukama a házet ho okolo sebe. Nebo jen tak běžet vedle sebe ve dvou. Je to úplně jiný pocit, než jindy. Navíc nebudete myslet na to, že už nemůžete a možná toho naběháte i více, než jindy.

 

  7:42,  aktualizováno  24. března 18:23