Nevzdávejte se ani teď svého oblíbeného běhání! Víme, jak na to, abyste po něm byla stále krásná, veselá, zdravá a štíhlá!

Nesmíte vychladnout

Nejčastější obavou v sychravém a studeném počasí je, že budete nemocná. Jenže přímo při běhu neonemoceníte, protože když se hýbete, tak se tělo prohřeje a je vám teplo. Největší chybou je časté zastavování a stání. Musíte být neustále v pohybu - i když si třeba nastavujete hodinky nebo smrkáte, pořád aspoň trošku poskakujte. Protahování si nechejte na doma, kde je teplo. Ideální je ihned ze sebe shodit mokré oblečení, jít do sprchy, obléct se do suchého a teprve pak si udělat závěrečný strečink.

Zpomalte a natáhněte vzdálenost

Doba přechodu z podzimu na zimu je obdobím, kdy tělo potřebuje ubrat na výkonosti. Nemusíte trénovat tak často. Klidně si dopřejte dva dny mezi během, kdy půjdete třeba plavat. Váš běh by neměl být extrémně rychlý, ale spíše plynulý a klidně se postupně nebojte navyšovat vzdálenost. Zima přeje dlouhým běhům, kdy si trénujete vytrvalost na jarní období.

Buďte opatrná

Dny se zkracují a je brzo tma. Stejně je tomu i ráno, kdy se rozednívá pozdě, takže tmě se při běhání asi nevyhnete. Pokud běháte sama, zapomeňte na sluchátka! Velmi snadno vás tak něco přejede nebo nebudete vědět, co se okolo vás děje. Neběhejte sama na odlehlých místech. Důležité je také oblečení s dostatkem reflexních prvků a také kvalitní čelovka, díky které nejen, že dobře uvidíte, ale také půjdete dobře vidět.

  5:50,  aktualizováno  21. března 2019 11:20