Běháte jen z povinnosti - abyste zhubla, zpevnila si postavu nebo abyste byla IN na sociálních sítích? Víme, co dělat, aby vás to opravdu bavilo.

Zaměstnejte hlavu

Hlava vše řídí i u běhání a tak je potřeba ji od myšlenek odpoutat – od takových, že zrovna teď vám to nejde nebo že nemáte dostatek sil. Je důležité pozornost zaměřit jinam – například pozorovat krajinu nebo okolí, kde běžíte. Není vůbec špatné si do sluchátek (ideálně do takových, přes které slyšíte i svoje okolí, protože zvuk nejde přímo do ucha, ale přes kost) pustit audio knihu. Trénink pak jde příjemněji a snadněji.

Vybírejte si hezká místa

O víkendu spojte příjemné s užitečným a naplánujte si běžecký výlet. Je to velmi zábavné, protože oproti pěší turistice toho zvládnete za stejný čas mnohem více a více toho poznáte. Cílem může být například hezký hrad či zámek. Mějte ale u sebe náhradní suché oblečení, abyste při prohlídce od studeného potu nenachladla. Nazpět zase doběhněte.

Běhejte s přáteli

Správné tempo je takové, u kterého se dá mluvit. No není to skvělá zpráva? Když běžíte, můžete tak úplně všechno probrat se svojí kamarádkou nebo s přáteli. Trénujete, přitom se s nimi vidíte a trávíte spolu čas, který byste jinak hledali jen těžko. Navíc když si vykládáte, vše rychleji a snadněji ubíhá.

  12:11