Buďte na příchod nového období připravena. Víme, jak na to!

Překonejte se

Ospalé počasí a krátké dny svádějí k nicnedělání. Ano, i to je důležité, ale nesmí to být každý den. Nejlepší je udělat si týdenní plán a toho se držet. Na některé dny si naplánovat třeba ranní plavání, na večery jógu nebo běh. Pokud sama nejste schopná se k tomu donutit, domluvte se třeba s  kamarádkou nebo partnerem. Ve dvou to půjde lépe a také vás ten druhý k tomu bude motivovat. Nechcete přece, abyste na jaře vedle vysportované kamarádky vypadala o dost hůře!

Přidejte do stravy vitamíny

Máte problém jíst dostatek ovoce a zeleniny? Ty přitom tělo teď tak potřebuje! Nejlepším způsobem, jak si dopřát zdravou snídani nebo svačinku, je smoothie. Nepotřebujete k tomu žádné speciální recepty, přidejte si do něho to, co máte ráda: jablko, pomeranč, banán, borůvky…abyste neměla hlad, přidejte tam i dvě až tři lžíce ovesných nebo špaldových vloček, skvělá na energii jsou také superfoods, jako je např. zelený ječmen, matcha, kustovnice, rakytník.

Buďte venku

Tělo potřebuje sluníčko a i když ho teď moc není, kdykoli začne svítit, jděte ven. Sluneční paprsky vás nabijí energií a také jsou důležité pro tvorbu vitamínu D, který je zodpovědný za zdravé kosti a zuby. Venku se snažte být každý den, protože není nad čerstvý vzduch a taková procházka nebo proběhnutí výborně a snadno vyčistí hlavu a také zlepší náladu po náročném, uspěchaném dni.

  6:20,  aktualizováno  24. března 18:16