Bolí vás celé tělo? Čeho je moc, toho je příliš! Jak se rychle zase dostat do pohody?

Použijte masážní válec

Bolestivé a namožené svaly potřebují rozmasírovat. Nemusíte rovnou spěchat na masáž, skvěle jim uleví masážní válec. Prodává se ve sportovních prodejnách a používá se tak, že se na něj položíte tou částí těla, která vás bolí a jemně jí přejíždíte po válci tam a zpět. Připravte se na to, že ze začátku to není nic příjemného a masáž bolí. Zatněte zuby a aspoň chvíli to vydržte, příště to bude snazší, ale neskutečně vám to uleví. Když budete válec používat pravidelně, tak se vám svaly budou rychleji regenerovat.

Dopřejte si bublinky

Tím nemyslíme v šampaňském nebo proseccu, ale podvodní masáž ve vířivce. Kombinace teplé vody a vzduchových bublin krásně uvolní svaly a zbaví je bolesti, navíc je i dobře prokrví. Nejlepší je dopřát si vířivou vanu navečer, kdy se celá uvolníte, zbavíte se stresu a budete i lépe spát. Spánek má totiž na regeneraci také velký vliv.

Zkuste kompresi

Je vědecky ověřené, že kompresní oblečení a podkolenky pomáhají lépe regenerovat svaly. Tím, že komprese stlačuje povrchové tkáně, dostává krev hlouběji do svalů a zlepšuje tak odvádění toxinů a tím urychluje regeneraci. Pozor ale na to, co si kupujete. Kompresní oblečení vždy vybírejte jen u značek, které se na kompresní věci specializují. Nejlépe, pokud vyrábějí i zdravotní kompresi.

Natírejte se

Když se vysprchujete nebo si dopřejete koupel, namažte si místa, která nejvíce bolí, speciálními přípravky na svaly. Obsahují často rostlinné výtažky, které pomůžou od bolesti a budete se dříve cítit lépe. Skvěle funguje například arnika, která prohřívá svaly, tlumí nepříjemné pocity, má hojivé účinky. Výborný je také kafr nebo chladivý mentol.