Stále moříte svoje tělo a výsledky se nedostavují? Zkuste tyto osvědčené tipy:

Vyberte si, co vás bude bavit

Je sice hezké, že jste u známých modelek viděla, že na jejich postavu fantasticky funguje určité cvičení, jenže když vás nebaví, nebude to nikdy ono. Sport by měl být také zábavou, nejenom cestou k tomu, abyste skvěle vypadala. Klidně ze začátku zkoušejte a hledejte to, co vám bude dělat radost a při čem zapomenete odpočítávat minuty do konce. Ano, makat se musí, ale ne za každou cenu.

Stanovte si cíle

Je důležité necvičit nahodile, ale mít nějaký systém a cíl. Někdy je těžké toto všechno zvládnout sama, proto není na škodu vzít si na začátek trenéra. Vyvarujete se tak chyb a budete vědět, co a proč dělat, abyste dosáhla toho, co chcete.

Buďte realistická

Nechtějte zázraky na počkání. Nechejte svoje tělo, ať si na zátěž postupně zvykalo. Když to přeženete hned na začátku, vše si akorát znechutíte a nebude se vám chtít jít příště zase. Důležité je také mezi cvičením odpočívat. Taková sauna nebo vířivka krásně uvolní svaly a uspíší jejich regeneraci.

Vydržte

Pokud chcete dosáhnout cíle, musíte si to přepnout ve své hlavě. Cvičit nebo trénovat jde vždycky, i když prší nebo když se vám zrovna nechce. Vytvořte si ze cvičení svůj pravidelný zvyk a nevynechávejte. Omlouvá vás pouze nemoc nebo počátek periody. Skvělé je také zapojit se do nějaké sportovní výzvy, hodně je jich i na sociálních sítích. Právě teď například jedna probíhá u programu FitFab Strong.