Všichni okolo vás běhají. Vy ale stále nevíte, jak na to. Poradíme vám!

Co dělat s pícháním v boku?

Největší chybou začátečníků je, že na začátku přepálí tempo. Potom to neudýchají a začne je píchat v boku. A tím se pak většinou končí. Vy začněte běhat opravdu pomalu. Tak, abyste u toho mohla v klidu mluvit. Pokud poběžíte sama, zkuste si zpívat. Když se budete zajíkat, víte, že máte zvolnit. Nebojte se zpočátku běh střídat s chůzí.

Jak dýchat?

Dýchání vám částečně bude ovlivňovat rychlost, o které jsme psali v předchzím bodě. Dýchejte pravidelně, ale ne příliš hluboce, ani povrchově. Ideální je nadechovat se nosem a vydechovat ústy, ale ne každému to jde. Pokud vám to dělá problém, nic nedělejte na sílu a nadechujte se nosem i ústy najednou.

Co na sebe?

Platí poučka - oblékej se tak, jako by bylo o deset stupňů více. Teď, když jsou horka, vám postačí funkční tílko, běžecká podprsenka a kraťasy. Vždy investujte do kvalitních běžeckých ponožek. Jsou označené i podle nohou - levá a pravá. To proto, aby dobře seděly. Počítejte ale s tím, že za takové ponožky dáte i více, než 300 Kč. Jenže investice se vyplatí - budou dobře odvádět pot, nezpůsobí vám puchýře a také dlouho vydrží.

  6:00,  aktualizováno  24. března 2019 14:50