Chcete zhubnout a tak míříte do fitka? Víme, čeho se pro správný výsledek vyvarovat:

Na začátku se nezahřejete

Aby mohly svaly správně pracovat a nezranila jste se, je nutné tělo na začátku zahřát a připravit ho na zátěž. Ideální je k tomu běžecký pás nebo stepper. Stačí se proběhnout nebo šlapat 5-10 minut a nemusí to být žádné extrémně rychlé tempo. Prostě se hýbejte tak, abyste v klidu mohla mluvit.

Neprotahujete se

Protažení, nebo-li strečink je důležitý jak na začátku cvičení (ovšem hned po prohřátí), tak i po cvičení. Na konci zaručí to, že se svaly nebudou zkracovat a také že vás nebudou po cvičení tolik bolet. Když to vynecháte, je možné, že druhý den nebude moct chodit nebo ani zvednout ruce. A přitom je to zbytečné.

Nepijete

Tělo se při fyzické zátěži velmi potí a tak je nutné mu dodávat dostatek tekutin. Ideální jsou iontové nápoje, ale chybu neuděláte ani s čistou vodou. Kupte si hezkou sportovní láhev a mějte ji pořád u sebe. Pijte pravidelně, po menších dávkách. Není ideální vypít velké množství tekutin najednou. Budete tím zbytečně zatěžovat organismus.

Jedete na doraz

Když jste dlouho necvičila, nechtějte všechno rychle dohnat a za každou cenu. Tělo, které zlenivělo, si na pohyb musí zase zvyknout. Necvičte každý den, dávejte si ze začátku alespoň den přestávku, kvůli regeneraci a pak zátěž postupně navyšujte.

Nedoplňujete po cvičení energii

Myslíte si, že abyste zhubla, tak je dobré po cvičení hladovět? To je velká chyba. Tělo a svaly, aby nebyly unavené a regenerovaly se, potřebují doplnit zásoby energie. Navíc půl hodiny po zátěži tělo velmi dobře spaluje i cukry. Skvělé jsou například proteinové nápoje nebo proteinová tyčinka, banán, jablko a nebojte se dát si i zdravou lehkou večeři.