Také jsme nechápali, co na tom všichni mají, dokud jsme se nepřihlásily. Je to opravdu pecka a velmi návykové!

Důvod č.1: Nezaměnitelná atmosféra

Když přijdete na závod, panuje tam zvláštní energie. Před závodem je trošku napjatá – všichni se připravují na start a soustředí se na to, aby se jim závod vydařil a zaběhli ho dobře. Není to stres, je to příjemné napětí. Nejlepší to ale je v cíli. Toto napětí odpadne a dostaví se euforie a velký pocit radosti z toho, že jste to zvládla a že to máte za sebou.

Důvod č.2: Máte cíl

Běžecký závod je skvělou motivací začít něco dělat. Nemusíte hned zaběhnout půlmaraton, stačí úplně 5 km trať, tu měl zvládnout i začátečník. Když vám to při závodě náhodou nepůjde, klidně zkuste indiánský běh – tedy střídat chůzi s během a určitě to cíle zvládnete. Není nad to, překonat sebe sama.

Důvod č.3: Skvělé místo k seznámení

Na závodech jsou moc fajn lidé a všechny spojuje to samé – láska k pohybu. Tím, že běhají a hýbou se, jsou veselí a „vyzenovaní“ - prostě v pohodě. Potkáte tady tak spoustu nových kamarádů a také je tu možné potkat i lásku. Z naší zkušenosti můžeme říct, že běžci jsou fakt hezcí a také moc fajn. Navíc pak budete mít i společného koníčka.

Důvod č.4: Uděláte něco pro svoje zdraví

Atmosféra závodu a adrenalin v těle vás donutí k výkonu, který byste si jinak sama nenaordinovala. Závod se dá brát také jako skvělý trénink, kdy si pěkně máknete na maximum svých sil. Uvidíte, jak pak budete mít skvělou náladu a budete na sebe hrdá, co všechno jste dokázala. Když se pak v cíli dobře protáhnete, tak by vás ani nic nemělo bolet.

 

 

  6:20,  aktualizováno  24. března 18:12