Protože správná podprsenka je základ!

Chodíte cvičit? A nosíte na cvičení sportovní podprsenku? Ptáme se, protože čas od času se setkáváme v tělocvičnách s tím, že si ženy a dívky převléknou kalhoty, trička, ponožky, ale na takovou základní věc, jakou je podprsenka, zapomínají. Nebo ji neřeší. Přitom dobře padnoucí sportovní podprsenka je nejdůležitějším kusem oblečení při sportu. Poskytne vám dostatečnou podporu, bude odvádět pot, a když ji vyberete dobře, ani ji neucítíte. Prostě vylepší váš pocit ze cvičení. Jak ale vybrat tu správnou? Na co si dáte pozor? Poradíme vám!

Materiál

Správný materiál je základ. Který zvolit? Určitě ten funkční, který odvádí pot od těla a dýchá. Zároveň by ale měl být pevný, odolný a na těle příjemný. Některé materiály také obsahují příměs stříbra nebo jiného antibakteriálního materiálu. Ten brání vzniku nežádoucího pachu nebo nepříjemných plísní. Pamatujte na to, že kvalita materiálu výrazně ovlivní životnost podprsenky, nebojte se tedy zainvestovat trochu víc do kvality.

Podpora

Účelem sportovní podprsenky je poskytnout prsům podporu, zabránit nevhodnému pohybu, bolestivým pocitům nebo dokonce potrhaným vazům. A samozřejmě také nepříjemnému pocitu „poskakujícího“ poprsí, které přitahuje nežádoucí pohledy. To prostě běžná podprsenka na normální nošení nezvládne.

Druh sportu

Při výběru podprsenky také myslete na to, pro který sport ji budete využívat. Jiná se bude hodit pro klidnou jógu, kde se často předkláníte, a jiná zase pro běh. Obecně platí, že právě na běhání je vhodné si pořídit podprsenku pro extrémní zátěž, protože prsa při něm dostávají opravdu zabrat.

Velikost

A na závěr velmi důležitý, ne-li nejdůležitější bod, a to je správná velikost podprsenky. Zdá se to jako naprostá samozřejmost, ale přitom spousta žen nosí dlouhá léta nevhodnou velikost. Ideální je zajít si do specializovaného obchodu, kde vás změří a určí kvalifikovaně vaši velikost jak pro podprsenky pro běžné nošení, tak i pro sportovní aktivity. Sportovní podprsenky se číslují buď stejně jako ty klasické (například 75B), nebo velikostmi S, M atd. Jaký je mezi nimi rozdíl? Podstatný! V případě klasického číslování se jedná o podprsenky s košíčky, oproti tzv. kompresním podprsenkám bez košíčků, které prsa přitisknou k tělu. Záleží jen na vás, který druh vám víc vyhovuje.

A náš tip na perfektní podprsenku? Tak především každému sedí něco jiného a podprsenku je nutné si opravdu vyzkoušet a v kabince s ní udělat klidně několik pohybů jako při sportu. Nám teď nejlépe sedí žhavá novinka od adidas Statement Collection. Na výběr je ze tří typů sportovních podprsenek , kterými jsou „All Me“ (ideální pro menší prsa), „Don’t Rest“ (střední komprese poskytuje oporu až do velikosti košíčků C) a „Stroger For It“ (Vysoká míra opory i pro velká poprsí)

  9:44,  aktualizováno  21. března 2019 8:18