Během večera nadace Bakala Foundation více než outfity dam zářil talent nadaných studentů. Oslavoval se totiž 9. ročník stipendijního programu Scholarship, v rámci kterého nadace pošle další výjimečné studenty na ty nejlepší zahraniční univerzity.

Společenského večera se vedle Michaely Bakala a studentů jako zvláštní host účastnil i pianista Tomáš Kačo, který ještě před pár dny nahrával v LA své první album.

Slavnostní večer 12. září završil dvoudenní maraton přijímacích pohovorů, na základě kterých odborná komise vybere nové stipendisty. Ti se přidají k 129dosud podpořeným nadaným mladým lidem.

„Jsou to studenti různých oborů, co je ale spojuje, je velký talent, sny a odvahauspět v náročném studiu v zahraničí. Jsem moc pyšná, že takový talent můžeme podpořit a že můžeme naší zemi k stému výročí pomyslně nadělit budoucí kapacity a lídry mnoha oborů, a tím přispět k jejímu dalšímu rozvoji,“ řekla během večera Michaela Bakala, filantropka a předsedkyně Správní rady nadace Bakala Foundation.

O pár minut později si Michaela sedla za piano s Tomášem Kačem, absolventem jedné z nejlepších hudebních škol na světě, bostonské Berlee College. Ten totiž Michaelu na závěr svého vystoupení pozval ke společné hře. Tomáš Kačo je sám také držitelem stipendia Bakala Foundation.

I díky studiu na bostonské hudební škole Tomáš sklízí mezinárodní úspěchy – na jaře měl svůj první sólový koncert v Carnegie Hall a nyní v LA a v Praze nahrává své první album, opět s finanční podporou manželů Bakalových.

O Bakala Foundation

Bakala Foundation je česká rodinná nadace Zdeňka a Michaely Bakalových. Byla založena v roce 2007 s cílem podporovat studium talentovaných studentů na předních zahraničních univerzitách prostřednictvím programu Scholarship. Nadace je výjimečná svou šíří podpory vzdělání a realizací dalších programů pro mladé talenty.

 

  0:09,  aktualizováno  24. března 2019 14:38