Chodíte rády do galerií, na výstavy, obdivujete slavné umělce a objevujete nové?

Nebo raději navštěvujete divadelní představení? Ať tak či tak, připravili jsme pro vás přehled kulturních akcí, které byste si rozhodně neměly nechat ujít. Které to jsou?

Michal Škapa: BABYLON, Villa Pellé

Michal Škapa alias Tron je umělec, který se rekrutuje ze streetartové komunity a svou graffiti minulost přetavil v nezaměnitelný styl. S jeho tvorbou se můžete setkat i na obálkách knih, časopisů či coverů CD. Pracuje s rozličnými médii a formáty a veřejný prostor je pro něj stále výzvou. Výstavu Babylon, kterou si můžete prohlédnout až do 21. ledna v Galerii Villa Pellé kousek od Hradčanské, si nadělil ke svým čtyřicetinám. Ve třech podlažích galerie i v jejím okolí můžete najít airbrushové obrazy, grafiky i překvapivé trojrozměrné realizace. A brzy se můžete těšit i na stejnojmennou monografii!

 

Divadelní představení Meda, Muzeum Kampa

Mecenáška a sběratelka umění Meda Mládková je bez nadsázky ikonou v uměleckém světě. A protože příští rok oslaví neuvěřitelných 100 let, vznikla na její počest divadelní hra jednoduše pojmenovaná „Meda“. Diváci budou moct sledovat život Medy od jejích 14 let až do dnešní doby. A že je na co se těšit! Paní Meda je totiž inspirativní ženou i pro ty, kterým umění nic moc neříká, její odhodlání a životní přístup může sloužit jako vzor pro jakoukoliv etapu života. Hlavní role se zhostí Tatiana Vilhelmová, představení bude mít premiéru 24. června 2019 na nádvoří Muzea Kampa a dočká se přesně 31 repríz.

 

František Kupka 1871–1957, Valdštejnská jízdárna

Národní galerie připravila retrospektivní výstavu Františka Kupky, kterou můžete navštívit ve Valdštejnské jízdárně až do 20. ledna. Komplexní výstava je průřezem od raných prací z devadesátých let 19. století až po abstrakci z padesátých let 20. století. Některé z prací představí Františka Kupku také v jiné poloze, než ho většinou známe, a to jako satirického kreslíře a znamenitého ilustrátora. Umělce, jenž měl kromě jiného i zájem o filozofii, antiku, náboženství či vědu. Nenechte si tuhle výstavu ujít, protože se jedná o první rozsáhlou retrospektivu Františka Kupky po třiceti letech, a to díky spolupráci Národní galerie s francouzským partnerem.

https://www.instagram.com/p/BqWzkgRlwly/

  8:41,  aktualizováno  21. března 2019 8:18