Toužíte po nové luxusní kabelce, nebo dovolené s kamarádkami, ale nemáte peníze? Poradíme vám, jak začit šetřit!

Vstupenky online

Když se rozhodnete jít na výstavu, do divadla nebo třeba na muzikál, nejprve se podívejte na internet. Online a dopředu je nákup lístků většinou levnější, než v podkladně, navíc různé akce často mívají speciální propagační akce nebo slevové kupóny, kdy k nákupu jedné vstupenky dostanete druhou zdarma. Takže plánujte.

Vsázejte na osobní dárky

Kdo říká, že dárek musí být drahý? Když občas nějaký dárek sama vyrobíte a bude mít nápad, kamarádi to jistě ocení. Co si třeba začít vyrábět svoji domácí kosmetiku, svíčky nebo voňavá mýdla? Budete to vypadat krásně a když to ještě zabalíte pro obdarovaného s jeho jménem, bude nadšený(á). 

V restauraci přemýšlejte

Také to znáte, že často máte větší oči, než hlad? Dopředu si naobjednáváte více chodů, které pak stejně nesmíte a polovinu talíře vracíte? Jídlo si proto diktujte postupně. Začněte polévkou a teprve pak uvidíte, zda ještě vůbec máte máte v žaludku. Někdy místo hlavního jídla úplně postačí salát nebo jen předkrm. Tak se ani peníze nerozkutálí. A ještě lépe - místo chození do restaurací pozvěte své kamarády domů nebo si venku uspořádejte piknik.