Jste zvědavé, která místa to jsou?

Sníh konečně dorazil i do nížin a do měst, ale co si budeme povídat, na horách si ho stejně člověk užije nejlíp. Dali jsme proto dohromady 5 tipů na horská místa, odkud se vám nebude chtít odjíždět. Kromě křupání sněhu pod nohama a krásně upravených sjezdovek vás tady čeká třeba i praskající oheň v krbu a ušák, ve kterém budete chtít trávit každý večer s knihou.

Penzion Zikmundov, Staré Hutě

Slyšeli jste už o penzionu Zikmundov, který najdete východně od Brna? Pokud ano, tak víte, že tady vás čeká relax na všechny možné způsoby. Od masáží přes chuťové zážitky až po ten praskající krb. A samozřejmě si tady můžete zalyžovat – 6 minut autem od penzionu se nachází malé lyžařské středisko Stupava se čtyřmi vleky. Až vás lyžování přestane bavit, můžete si zajet na výlet na brach Buchlov. Prostě ideální relaxační kombinace.

Grandhotel Tatra, Velké Karlovice

Oázou komfortu a luxusu v lůně přírody je Grandhotel Tatra ve Velkých Karlovicích. Můžete si sem zajet jen tak, nebo využít některý z nabízených balíčků, třeba ten Valentýnský nebo Wellness a relax. Do místního wellness centra se zamilujete na první návštěvu – v saunovém světě na návštěvníky čekají 4 druhy saun, dále pak bazén s vodními atrakcemi a dvě venkovní vířivky, které můžete využívat i v zimě! Na lyže je to autem pouhých 5 minut do Ski areálu Synot-Kycerka.

Hotel Cristallo, Alta Badia

Luxusní Hotel Cristallo, nově otevřený v prosinci loňského roku, najdete v italských Dolomitech. Při pobytu zde krásně spojíte wellness pobyt s lyžařským vyžitím. Hotelové wellness centrum nabízí řadu alternativ pro komplexní zážitek, najdete tady krytý i vyhřívaný venkovní bazén, stejně jako různé druhy saun. Večer si můžete vychutnat skleničku vína či horký čaj u praskajícího krbu.

Hotel Nesslerhof, Grossarl

Wellness hotel nebo raději skihotel? V hotelu Nesslerhof v Rakousku se snoubí obojí a na své si tu přijdou jak milovníci sjezdovek, tak i wellness nadšenci. Hotel je jen přes ulici od lanovek a vleků s 80 kilometry sjezdovek. Po lyžařských výkonech se můžete nechat hýčkat s místním wellness centru, ať už toužíte po relaxaci při masáži, řádně si zaplavat, nebo se vypotit v sauně. Tady najdete vše, včetně kosmetických procedur.

 

Villa 22, Oetz

Chcete vyrazit na lyžařskou dovolenou s partou kamarádů? Není nic lepšího než si pronajmout dům sami pro sebe. Třeba Villa 22 v Rakousku, v tyrolském údolí Oetztal, pouhé 3 minuty od lyžařského střediska Hochoetz, kam se můžete dostat autem nebo skibusem zdarma. A i když se jedná o ubytování v soukromí, i tady si můžete užít wellness radovánky. Najdete tu třeba solárium, ale hlavně kombinovanou parní a finskou saunu a parní sprchový kout. V obýváku si můžete do sytosti užívat pohledů do praskajícího ohně v otevřeném krbu, nebo relaxovat na kachlových kamnech! No není to pohádka?

  11:10,  aktualizováno  24. března 18:22