Milovníci psů určitě potvrdí, že cestování s chlupatými kamarády je super. Nevěříte?

Dali jsme pro vás dohromady hlavní důvody, proč to vyzkoušet ještě letos! A přidáme i tipy, jak si dovolenou ještě víc užít.

1. Pojede s vámi kamkoliv a kdykoliv

V práci si nemusí brát dovolenou a nemá radši Řecko než Španělsko. Nevadí mu pěší tůry, ale když budete chtít, klidně s vámi proleží celý den u rybníka. Jen pozor! Ať už budete chytat bronz na pláži nebo poznávat krásy horských hřebenů, nezapomeňte na pitný režim. Skvěle poslouží skládací cestovní miska na vodu.

2. Neptá se: „Kdy už tam budeme?“

Tahle hláška kupodivu není jenom dětská specialita. Každopádně, od psa ji určitě neuslyšíte! Minimálně ne lidskou řečí. A kdybyste náhodou rozuměli té psí, doporučujeme zaměstnat mu tlamičku třeba dobrým pamlskem.

3. Nemusíte kvůli němu chodit na pizzu, když máte chuť na čínu

Tohle je prostě klasika. Všichni ostatní by si dali těstoviny, když máte zrovna chuť na svíčkovou. S pejskem se vám to nestane. Dá totiž rozum, že psí paštiky a oblíbené granule vezete s sebou už z domova. A když porušíte výživové zásady (ale fakt jenom trošku), lízne si stejně vděčně vanilkové zmrzliny i čokoládové!

4. Ponorková nemoc? Nikdy!

Skvělá kamarádka, nejsuprovější rodiče, báječný přítel. Jasně, výlety s nimi jsou bezva, ale i tak se může stát, že zatoužíte po chvíli o samotě. Mít klid od milovaného chlupáče ale chce jen málokdo. Na politiku má stejný názor jako vy, neskáče do řeči, nebere vám peřinu… Počkat, bere? Tak to mu radši přibalte psí deku!

5. Album z dovolené bude boží!

Je celkem jedno, jestli fotky z cest necháváte vyvolat, dáváte na Instagram, Facebook, nebo je máte jen v počítači. Ty, na kterých bude zachycený váš mazlík, budou totiž vždycky úžasné. Vsadíme se, že selfiečko s psím kámošem získá víc lajků než to bez něj!

  14:15,  aktualizováno  24. března 2019 14:51