Zima ve městě není vaším oblíbeným ročním obdobím a vy už nedočkavě vyhlížíte léto?

Zkuste si zimu a sníh užít v jiném prostředí, v tom přirozeném – na horách! Namítáte, že nelyžujete, a pobyt na horách pro vás nemá smysl? Ani náhodou, i nelyžaři si tady přijdou na své! Dali jsme pro vás dohromady hned 5 důvodů, proč je fajn vyrazit na hory, i kdybyste celý týden nedělala nic jiného, než se válela na lehátku a opalovala! Garantujeme vám, že příště budete dovolenou na horách rezervovat už v září.

Nové prostředí

Není nad to čas od času vypadnout ze stereotypu všedních dní do úplně nového prostředí. A hory jsou na to jako dělané, zejména když bydlíte ve městě! Malé vesničky s osvícenými kostely a domky zapadanými sněhem, to je prostě jako z pohádky. Díky novému prostředí se budete koukat na svět trochu jinak.

Čerstvý vzduch

Čerstvý horský vzduch, je třeba něco dodávat? Tu změnu oproti městskému vzduchu prostě poznáte hned na první nadechnutí. Navíc ve spojení s horským sluníčkem je to naprosto dokonalá kombinace. Hlavně když si ji můžete užívat na lehátku.

Nové zážitky a lidé

Díky novému prostředí budete mít taky spoustu nových zážitků. Ať už se budete procházet po městečku, brázdit na lyžích čerstvě upravenou sjezdovku nebo se slunit na lehátku na ski baru, bude to pokaždé nové a jiné. Třeba i díky lidem, které během svého pobytu na horách potkáte. Ale co je nejdůležitější – vzpomínky na prosluněné sjezdovky nebo náročné výšlapy vám zůstanou v paměti i hodně dlouho poté, co se vrátíte zpět domů.

Odpočinek

I když třeba celý den chodíte po horách nebo lyžujete, pořád se jedná o odpočinek – ten mentální. Nemluvě o tom, že pobyty na horách jsou často spojené i s wellness aktivitami, dobrým jídlem a vším, na co nemáte během roku moc času. Třeba na čtení knih. Nebo na pořádný spánek.

Pohyb

Ať už budete lyžovat, běžkovat nebo třeba „jen“ sáňkovat, je to úplně jiný pohyb, než na jaký je vaše tělo během roku zvyklé. Uvidíte, že budete cítit i ty svaly, o kterých jste ani nevěděly, že je máte. A přitom tenhle pohyb není mučením, jako to občas bývá v posilovně.