Nestačíte se někdy až divit, co všechno ukazuje vaše váha? Možná to dělátě špatně:

Neměla byste se vážit pokud:

Máte svoje dny 

Během vaší periody se tělesná hmotnost může lišit od té "normální". Je to částečně způsobeno zadržováním vody v těle, která navíc může udělat až dvě kila. Važte se proto raději mimo menstruaci. 

Je večer

Nejlepší čas na vážení je ráno. Večer totiž váhu ovlivňuje i to, co jste za celý den snědla a vypila. Pokud tedy chcete mít co nepřesnější údaje, dělejte to ráno probuzení a vždy přibližně ve stejnou dobu. Také se kvůli přesnosti važte bez oblečení. 

Váha nestojí na rovném podkladu

Než se půjdete vážit, vyberte si co nejrovnější podlahu. Už takový koberec nebo dlaždice můžou ve vážení způsobit odchylku. Také si vždy zkontrolujte, že se vážíte v klasických kilogramech. Některé zahraniční váhy totiž můžou být nastveny jinak. 

Právě jste docvičila 

Pařádně jste si dala do těla a teď to chcete ztvrdit zvážením? Tak to není dobrý nápad. Pravděpodobně jste toho taky spoustu vypotila, takže budete určitě vážit méně. Jaké se pak budete cítit další den, když ručička toho ukáže o dost více? Pamatujte si také, že sport tělesnou váhu dost ovlivňuje, hodně váží například svalová hmota. Je tedy dobré se čas od času nechat změřit na odborném přístroji, který ukáže aktuální poměry složení těla. 

Vážení vás stresuje

Denně se vážit je zbytečné. Úplně to stačí jednou týdně (nejlépe vždy ve stejný den). Pokud se totiž budete neustále pozorovat, můžete pak z toho mít nervy, špatnou náladu, nebo i deprese. Někdy je prostě lepší nevědět, ale být spokojená. A o to jde. 

  5:40,  aktualizováno  24. března 2019 14:58